Таксі у світі

«Бомбив» будуть штрафувати на 50 тисяч

ГУВС Москви пропонує підвищити штрафи для нелегальних таксистів – з 5 тисяч до 50 тисяч рублів. Для юридичних осіб покарання буде в рази вище, а за повторне порушення автомобіль може бути накладено арешт. Законопроект зараз знаходиться на розгляді в Мосміськдумі. Міська влада також планує посилити ліцензування легальних таксі.

Московська міська дума розглядає поправки до Кодексу про адміністративні правопорушення, підготовлені ГУВС Москви. Згідно з документом, «фізичні особи, які перевозять пасажирів і багаж без дозволу на здійснення таксомоторної діяльності», будуть каратися штрафом від 50 тисяч рублів.

В даний час «бомбив» можуть оштрафувати на 5 тисяч рублів.

Виконавчий директор Московського транспортного союзу Юрій Свєшніков в інтерв’ю газеті «Известия» зазначив, що для юридичних осіб законопроектом передбачається накладення підвищених штрафів за повторне порушення, а також можливий арешт транспортного засобу. За його словами, штраф є покаранням, а не платою за невиконання законів, після чого їх можна знову порушувати, тому сума 50 тисяч повинна ефективно впливати на порушників. Свєшніков вважає, що деякі формулювання поправок потребують уточнення, із тим щоб не потрапили під покарання інші легальні види послуг, наприклад прокат лімузинів для обслуговування весіль.

Поправки повинні змусити таксистів-нелегалів вийти з тіні, після чого міська влада збирається також посилити видачу ліцензій. Департамент транспорту Москви повідомив, що в 2015 році«, для забезпечення умов справедливої конкуренції можливе введення плати за отримання дозволу на здійснення таксомоторної діяльності».

У наступному році влада столиці збираються видати 55 000 дозволів на роботу легальним таксистам. Поки про вартість ліцензії не повідомляється. Квотувати видачу ліцензій міська влада зможуть з 1 січня 2015 року, при цьому кількість виданих з цього моменту дозволів повинно бути не менше, ніж станом на 1 липня 2014 року.
Експерти, опитані «Вістями», вважають, що оптимальна кількість легальних таксі для Москви має визначатися ринком, а не міськими чиновниками.

Джерело

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close