Таксі у світі

Toyota представляє варіант таксі для Лондона – JPN Taxi

Відоме у всьому світі лондонське таксі блек кеб має свою історію, культуру і традиції. Чорний кеб є одним із символів Лондона, поряд з червоними 2-поверховими автобусами, червоними телефонними будками і Біг Беном.

Історія англійської таксі почалася в 1639 році, коли коучмэны об’єдналися і створили ліцензовану Корпорацію візництва. Спочатку використовувалися 4-колісні екіпажі. Вже в 1850-х роках за лондонськими вулицями їздили більш маневрені відкриті двоколісні вози – кабріолети (звідси назва “кеб”).

Сучасна модель кеба ТХ використовується з 1997 року і протягом майже століття має впізнавану зовнішність. Всі водії лондонських кебів спеціально навчаються і зобов’язані відмінно знати місто, щоб при необхідності замінити гіда цікавим пасажирам.

Форми кузова класичного чорного кеба практично не зазнавали змін протягом усіх років існування автомобіля. Однак зараз таксопарки Нью-Йорка і того ж Лондона все активніше завойовує новий Nissan NV200, і у багатьох з’явилися побоювання, що лондонське таксі з часом втратить свою харизму. Станеться це чи ні – покаже час, але вже зрозуміло, що характерні риси Austin FX4, в будь-якому випадку, не зникнуть безслідно, оскільки Toyota вирішила випустити свій власний аналог цього автомобіля.

Відповідний концепт під назвою JPN Taxi буде показаний на автосалоні в Токіо. Він являє собою незвичайну суміш лондонського кеба і автомобіля майбутнього.

Прагнучи створити недорогий в обслуговуванні, економічний і при цьому нешкідливий для навколишнього середовища автомобіль, інженери таксі оснастили гібридною силовою установкою, а паливом тут служить газ. За габаритами автомобіль не перевершує Volkswagen Golf 7, а всередині з зможуть розміститися до 5 осіб.

Джерело

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close