Cartoons

Винуватці ДТП будуть більше платити за ОСАЦВ


З наступного року страховики почнуть розраховувати вартість поліса ОСАЦВ, виходячи з кількості ДТП на рахунку водія. У Російському союзі автостраховиків (РСА) вже готові запустити систему обміну даними, яка об\’єднає всю інформацію про досвід водіння автовласників для розрахунків бонусів і «малус» при оформленні страховки, пише РБК Daily.Винуватці ДТП будуть більше платити за ОСАЦВ
З наступного року страховики почнуть розраховувати вартість поліса ОСАЦВ, виходячи з кількості ДТП на рахунку водія. У Російському союзі автостраховиків (РСА) вже готові запустити систему обміну даними, яка об\’єднає всю інформацію про досвід водіння автовласників для розрахунків бонусів і «малус» при оформленні страховки, пише РБК Daily.
Облік коефіцієнтів «бонус-малус» передбачений законодавством з моменту введення обов\’язкового страхування автоцивільної відповідальності. У багатьох країнах влада так намагаються стимулювати водіїв, щоб знизити кількість ДТП. Винуватець аварії отримує «малус».

У російській практиці «малус» не вдавалося застосовувати в повному обсязі, оскільки автовласники легко ухилялися від них, просто міняючи страхову компанію. Тому розрахунок вартості поліса ОСАЦВ базувався насамперед на технічні характеристики автомобіля і стаж його власника.
За словами учасників ринку, іноді компанії готові запропонувати водіям до 5% знижки на поліс у вигляді бонусу за рік безаварійної їзди. Наскільки подорожчає автострахування для тих, хто за рік один раз або більше став винуватцем ДТП, ні в РСА, ні в страхових компаніях поки не повідомляють. Тим часом, згодом страхова історія автовласників може бути використана і для розрахунків каско.

Related Articles

Залишити відповідь

Back to top button
Close
Close