Таксі у світі

Президент Китаю роз’їжджає на міському таксі

Таксисти в дечому схожі на рибалок. Вони люблять розповідати, що тільки що довезли до потрібного місця того чи іншого відомого людини. Однак далеко не кожен може похвалитися, що ось так запросто підвозив президента. Причому не який-небудь бананової республіки, а мільярдного Китаю.

Найчастіше таксистам вірять так само мало, як рибалкам, які люблять перебільшити улов. І все ж Гуо Лісін, 46-таксист з Пекіна, стоїть на своєму – не так давно, в один з вечорів на початку березня, до нього у таксі сів сам Сі Цзіньпін і попросив довезти його до потрібного місця.

«Вам ніхто не казав, що ви дуже схожі на генерального секретаря Сі?»- поцікавився Гуо у пасажира, повідомляє гонконгська газета TaKungPao. «Ви перший з таксистів, хто впізнав мене»,- нібито відповів голова Сі.

Спочатку офіційні ЗМІ зі зрозумілих причин з радістю підхопили цю історію. Особливо після того, як агентство Xinhua підтвердило її справжність. Проте, через пару днів статті про поїздки генсека КПК та президента КНР на звичайних таксі почали швидко зникати з одного сайту за іншим, а пошуки в соцмережах «Сі Цзіньпін таксі» і зовсім почали блокувати.

І все ж Гуо, пише Guardian, продовжує стояти на своєму. Він стверджує, що дійсно підвозив товариша Сі та що протягом 26-хвилинної поїздки встиг переговорити з ним на безліч тем, починаючи від низької платні таксистів і кінчаючи брудним повітрям у столиці.

До речі, з приводу повітря в Пекіні Сі сказав таксистові наступне: «Його легко забруднити, але важко очистити». KP.ru

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close