Таксі у світі

У Росії розгорілися суперечки – чи потрібно перефарбовувати машини таксі в єдиний колір

У деяких компаніях вважають, що перефарбування машин в єдиний колір може позбавити фірми їх індивідуальності. У деяких – змінювати забарвлення кузова не хочуть самі водії. Але у цього нововведення є і гарячі прихильники, які стверджують, що це ефективний спосіб боротьби з нелегалами.

Вони бояться, що в їх бізнесі тепер все стане кисло. Лимони роздають як символ. Московські таксисти не хочуть фарбувати машини в жовтий колір.

“З якого дива я буду фарбувати? У мене нова машина, вона коштує майже мільйон рублів”, – говорить таксист.

Дорого і незручно. Приблизно 70 тисяч рублів. Величезні гроші для тих, хто підробляє на своїй машині. Дешевше обклеїти жовтою плівкою, але вона знімається потім разом з фарбою.

У цій фірмі втрачають більше інших. Разом з кольором піде особа. Жіноча рожеве таксі не може бути жовтим.

“Ми крутимо один бренд, а тепер доводиться його перефарбовувати в єдиний колір. І виходить, всі таксі зливаються в одне. Ми були яскравіше всіх, а тепер, як усі”, – говорить директор компанії таксомоторних перевезень Денис Маслов.

Московські влади впевнені: так буде краще всім. Пасажирам – вони будуть знати: жовтий – означає кращий, не те, що іржаві різнокольорові приватники. Це вигідно і самим таксистам. Плюс взамін на жовтий колір їм обіцяють зелену вулицю.

“У таксистів в жовтому кольорі буде набагато більше преференцій. Це і безкоштовні стоянки, в тому числі на вокзалах для таксистів, це і можливість зупинятися під знаком “зупинка/стоянка заборонена для висадки пасажирів”. Але і також ми розглядаємо можливість допуску жовтих, саме жовтих таксі на виділені смуги”, – повідомила прес-секретар департаменту транспорту та розвитку дорожньо-транспортної інфраструктури міста Москви Олена Єрьоміна.

У Ставропольському краї таксі пожовкли з 1 січня. У тих, хто не перефарбував машину, відібрали ліцензію. Кажуть, пасажири вже відчули, що стало краще.

“Природно, віддають перевагу і сідають в легальне таксі. Відомо, хто там сидить, можна спокійно і дитину посадити. Таксі зареєстровано, якщо що можна і поскаржитися”, – розповідає заступник міністра транспорту Ставропольського краю Віталій Тальницкий.

Фірма Станіслава була найбільшою в регіоні. І, мабуть, гарною – грамоти, подяки. Не витримала перефарбовування. Таксистам було не вигідно перефарбовувати машини. Хтось кинув роботу, хтось пішов у нелегали.

“Береться стара машина, що фарбується віником – і все. Ми отримуємо дуже стару машину, змученого водія, з якого вичавлюють всі соки. Ні безпеки, ні якості, ні нічого. Потрібно кардинально міняти підхід до цієї проблеми”, – вважає директор компанії таксомоторних перевезень Станіслав Середягин.

Зміни обіцяють: у Москві, наприклад, встановлять у машинах датчики ГЛОНАСС, щоб знати, де знаходиться кожне міське таксі, і введуть єдині тарифи. Сідаючи в транспортний засіб, ви не знаєте, скільки грошей ви залишите при цьому за перевезення. Єдиний тариф дозволить кожному користувачеві таксі бути впевненим, що він не переплатить, що його не обдурять.

Правда, орієнтуватися мають намір чомусь не на кілометри, а на хвилини в дорозі. По московських пробках, де можна стояти годинами.

Пробували вже, вони ж в парку познімали всі лічильники. В цих пробках постоїш і все. Люди будуть менше їздити по лічильнику. Вони скажуть: я краще підніму руку, бомбилу тормозну, і він мене довезе. Як були бомбили, то вони і будуть.

Хоча в невеликих містах лічильники працюють. Раніше були механічні, зараз електричні. Скільки він проїхав, він стільки видає.

Щоб дізнатися, що потрібно людям, наприклад, в Санкт-Петербурзі провели опитування. Пасажири хотіли б бачити на вулицях міста сині і білі машини, але не єдиним кольором. Жителі культурної столиці не були б самі собою, якби не копнули глибше.

А самі таксисти по всій країні теж знають, чого хочуть. Більшість опитаних нами готові працювати на машині будь-якого кольору. Якщо це буде офіційний таксопарк, з техоглядом, фіксованим робочим днем і стабільною зарплатою. Перший канал

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close