Таксі у світі

У Москві мають намір зобов’язати таксі страхувати своїх пасажирів

Московський департамент транспорту має намір зобов’язати таксомоторні компанії страхувати своїх пасажирів. Експерти вважають, що це призведе до зростання тарифів за проїзд. Як пояснили виданню в департаменті транспорту, питання обов’язкового страхування пасажирів таксі — довгострокова перспектива. Ще належить обговорення з експертами в галузі транспорту, бізнес-співтовариством, ФАС, департамент по конкурентній політиці.

У найближчих же планах — розгляд Мосгордумой поправок в столичний закон про таксі, згідно з яким усі перевізники повинні будуть мати в своєму парку автомобілі виключно жовтого кольору (намічено на квітень) і введення з літа єдиного тарифу на міських таксі.

Гендиректор компанії «Столичний кучер» Дмитро Цаткин ставиться до ідеї страхування пасажирів таксі позитивно. На його думку, оголошення про страхування в салонах авто будуть діяти на пасажирів заспокійливо, оскільки більшість з них впевнені, що таксисти — суцільно молодці.

Разом з тим Цаткин зазначив, що нововведення неминуче призведе до зростання тарифів. За його підрахунками, страхування пасажирів буде обходитися перевізникам приблизно в 3 тисячі рублів у рік на один автомобіль. Свої витрати вони, зрозуміло, перекладуть на плечі клієнтів.

Науковий керівник НДІ транспорту і дорожнього господарства Михайло Блінкін вважає, що зі страхуванням пасажирів поспішати не варто. На його думку, є більш нагальні завдання, що вимагають першочергового рішення. До таких він відніс проблему нелегальних таксі. Ліквідація сірого ринку, вважає він, може зайняти не один рік.

Лідер руху автомобілістів Росії Віктор Похмелкін вважає, що страхування пасажирів таксі буде вигідно тільки страховим компаніям. Він зазначив, що водії, які потрапили в ДТП, дуже часто скаржаться на те, що страховики постійно вишукують можливості занизити розмір виплат або зовсім їх уникнути. Похмелкін також згоден з тим, що нововведення спричинить подорожчання поїздок на таксі, але при цьому він вважає, що пасажирам воно навряд чи буде корисно. КМ.ру

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close