Таксі у світі

Розвиток таксі в Москві будуть курирувати

З початку лютого на базі Громадської палати РФ почне функціонувати робоча група з таксомоторних перевезень. На засіданні робочої групи представники департаменту транспорту, профспілки таксистів і таксомоторних об’єднань планують обговорювати перспективи розвитку системи послуг таксі в Москві і Московській області, повідомили в прес-службі департаменту транспорту.

Між тим самі таксисти провели напередодні незвичайну страйк. Вони працювали виключно за правилами, що показати чиновникам: нові порядки не годяться для московських реалій. Причому страждають насамперед пасажири. Зловити таксі на столичних вулицях тепер дуже непросто – вся справа у виділених смугах, на які машин заїжджати не можна. Вийти з таксі теж проблематично. В центрі на багатьох вулицях з’явилися знаки “Зупинка заборонена”. А щоб дочекатися клієнта, який викликав таксі через диспетчера, водіям доводиться ставити машину на “аварійку”.

На знак незгоди з такою ситуацією кілька сотень столичних таксистів вишикувалися в колону і приїхали до Департаменту транспорту.

“Ми просимо лише звернути увагу на наші проблеми,- пояснив голова міжрегіонального профспілки “Таксист” Ярослав Щербинін.- Наприклад, нас протягом півроку зобов’язують пофарбувати всі машини в жовтий колір. Але фарбування коштує грошей. Може бути, термін переходу на єдиний колір збільшити, і тоді таксисти зможуть придбати жовтий автомобіль, коли будуть купувати нову машину? З виділенкою і знаками теж треба щось робити. Інакше ми не зможемо нормально працювати, а пасажири нормально пересуватися по місту”.

Влітку столична влада представили концепцію розвитку таксі до 2015 року. Планується встановити фіксований тариф на проїзд, визначити список моделей автомобілів, які можна використовувати для перевезень, і довести кількість таксі до 55 тисяч, координуючи їх роботу з одного колл-центру. Також передбачається зобов’язати таксистів здавати тест на знання міста і проходити перевірку на відсутність серйозних порушень правил дорожнього руху. Відзначимо, що експерти не схвалюють додаткові вимоги до таксистів, а всі нововведення поки обернулися лише незручностями. Інтерфакс

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close