Таксі у світі

Паркування біля знаку “таксі” хочуть заборонити

ДАІ знову запропонувала внести зміни в Правила дорожнього руху. Водіям хочуть заборонити зупинятися і паркуватися під знаком “таксі”. Справа в тому, що самі таксисти в умовах мегаполісу не можуть знайти місце для стоянки біля самих публічних закладів, тому змушені отримувати штрафи.

МВС пропонує два варіанти, один з яких буде внесений у ПДР. Перший пропонує уточнити пункт правил, в якому забороняється зупинка автомобілів ближче п’ятнадцяти метрів до знака, що позначає зупинку маршрутних транспортних засобів. А, точніше, додати в сьомий абзац пункту 12.4 правил знак, який вказує на те, що тут стоянка таксі, пише “Російська газета”.

Другий варіант – додати примітка безпосередньо до пункту правил, поясняющему, що означає цей знак. Якщо яке-небудь з цих пропозицій пройде, то зупинятися в зоні дії знаку “таксі” можна буде тільки для посадки-висадки пасажирів, і за умови, що ви не створюєте перешкод таксистам.

“Самі таксисти скаржилися, що їм ніде зупинитися. Постійно їздити по вулицях – це витрата бензину, знос автомобіля та інші неприємності. Викликають їх зазвичай до ресторанів, торгових центрів, театрів і кінозалам. У цих закладів місць для стоянки передбачено мінімальна кількість, і всі вони зазвичай зайняті машинами відвідувачів, а то й самих працівників закладів. Де таксисту чекати клієнта? У підсумку він потім отримує штраф за порушення правил зупинки і стоянки від “Паркона”, – вважає перший заступник начальника ГУ ОБДД МВС Росії Володимир Швецов.

Правда, зараз у столиці майже не залишилося знаків “таксі”, де безкоштовно могли зупинятися легальні перевізники. А там, де ці знаки залишилися, місця зайняті бомбилами або жителями сусідніх будинків, а то й трудівниками найближчих офісів.

“За три місяці цього року на дорогах столиці було притягнуто до відповідальності майже 12 тисяч нелегальних таксистів, так званих бомбив. Їх вишукували спільно з співробітниками Федеральної міграційної служби і транспортною інспекцією. Близько восьми тисяч використовували автомобіль зі спеціальними схемами таксі, не маючи при цьому дозволу. Ще 600 осіб попалися з використанням ліхтаря таксі. Штраф у всіх цих випадках у Кпап передбачено в розмірі 5000 рублів”, – пояснив правоохоронець. Авто Вести

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close