Таксі у світі

У Франції тисячі водіїв таксі проводять страйк

У Франції тисячі водіїв таксі проводять страйк, блокуючи рух на автомагістралях і утруднюючи доступ до вокзалів та аеропортів. Як повідомляють місцеві ЗМІ, невдоволення французьких таксистів викликане підвищенням “недобросовісної конкуренції” з боку мото-таксі і туристичних компаній, що надають послуги перевезення – вони не платять тих же податків і відрахувань, що звичайні таксисти.

Крім того, таксисти протестують проти наміру уряду узаконити тендери на організацію перевезення хворих з метою зниження цін. Раніше органи соціального страхування могли на власний розсуд вибирати перевізників, і на спеціально обладнані таксі припадало 31% перевезень хворих – трохи менше, ніж на автомобілі “швидкої допомоги” (37%).

В результаті сьогодні від 600 до 800 машин таксі зібралися в паризькому аеропорту Руассі. Близько восьмої ранку вони повільно почали рухатися у бік столиці, час від часу зупиняючись і блокуючи дорогу.

Подібна акція проходить також в іншому столичному аеропорту Орлі.

Крім того, таксисти блокують автомобілі своїх колег, які не хочуть брати участь у страйку, не дозволяючи їм забирати клієнтів – в ряді випадків їх машини закидали яйцями і засипали борошном.

Більше 800 автомобілів таксі спровокували величезні пробки на дорогах Марселя, приблизно стільки ж блокують рух в Нанті. Близько 300 машин беруть участь в акції в Ліоні, кілька сотень – в Тулузі, понад 200 – у Ніцці.

Нагадаємо, профспілка працівників афінського метро провела 1 січня добову страйк. Протестувальники виступали проти заходів уряду, який з нового року переводить ряд державних компаній на єдину зарплатну сітку, що має призвести до істотного скорочення окладів. Українські Новини

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close