Таксі у світі

Вільнюс безуспішно бореться з таксистами, які здають машину в оренду

У столиці пасажирів все частіше таксисти возять, що прикриваються орендою автомобілів. Вони пропонують клієнтам їхати з точки А в точку Б за фіксовану плату – ніякого таксометра, ніякого договору про оренду автомобіля. Незважаючи на те, що Міністерство транспорту і комунікацій стверджує, що це легальна діяльність, Вільнюська мерія бореться з цими підприємцями, оскільки вона спотворює ринок таксі в місті.

За підрахунками мерії, зараз у столиці 200-250 автомобілів, що пропонують таку послугу – між тим, видані 1400 дозволів для таксистів. Оренда автомобіля з водієм дозволена, але реально люди, які пропонують такі послуги, пропонують послуги таксі.

Вильнюсец Домас не зміг вночі викликати таксі, тому зателефонував за номером, який йому дав один – викликав машину з водієм. У машині він помітив, що водій не ввімкнув таксометр, крім того, таксометра-то і не було. Зв’язавшись з диспетчером, водій назвав йому ціну за дорогу. Плата Домаса не шокувала, однак він був незадоволений тим, що була названа фіксована плата, а не проводився розрахунок за фактом.

Представник Вільнюської мерії Евалдас Матонис сказав, що мерія вже деякий час бореться з таксистами, які прикриваються орендою автомобілів. Вже покарані кілька десятків осіб, проте кількість таких автомобілів постійно зростає. Штрафи становлять 500-1000 літів.

За словами Матониса, з такими водіями бореться і Державна податкова інспекція (ДПІ). ДПІ карає їх за те, що вони не видають пасажирам квитанції про оплату, у них немає договорів про оренду автомобілів.

Матонис зазначив, що орендою прикриваються таксисти, позбавлені ліцензій за порушення. “Чим жорсткіше ми контролюємо водіїв таксі, тим більша ймовірність їх переходу в область оренди автомобіля з водієм”, – сказав фахівець мерії.

Він зазначив, що для боротьби з такими таксистами потрібно посилити регламент оренди автомобіля і використання плафона таксі: “Треба, щоб плафонами могли користуватися тільки таксі”.

Вільнюська мерія бореться з такими водіями, а Міністерство транспорту і комунікацій стверджує, що це легальна діяльність, тільки для неї потрібно мати договір про оренду автомобіля. ru.delfi.lt

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close