Таксі у світі

До нового року таксі на Ставропіллі однозначно стануть жовтими

Поки тільки 5% таксомоторів відповідають нормам законодавства. Цієї осені на території Російської Федерації почав діяти Закон «Про таксі». Ряд заходів, спрямованих на забезпечення безпеки пасажирів, активно обговорюється не тільки таксистами, але і пресою. Ставропольцы, отримали плюс до цього ще й крайовий Закон «Про деякі заходи щодо забезпечення безпеки пасажирів легкового таксі в Ставропольському краї», поки не відчули на собі яких-небудь змін.

– З 1 січня 2013 року вступає в силу друга частина закону, яка передбачає наявність жовтого кузова автомобіля таксі, – розповів кореспондентові «КП» заступник міністра транспорту Ставропольського краю Віталій Тальницкий.

На прикладі крайового центру можна сміливо стверджувати – таксі жовтого кольору – це, швидше, виняток, ніж правило.

Водій з багаторічним стажем Сергій Федоров в цілому до перевірок готовий. І ліцензія на руках, і таксометр. Єдине, що залишилося зробити, – це перефарбувати машину в жовтий колір.

– А що робити-то? Закон є закон, – погодився з перевіряючими водій.

За правилами з нового року, крім жовтого кольору кузова, у кожного тверезого і здорового водія таксі повинен бути документ з повною інформацією про перевізника і машина з щоденним техоглядом. Крім того, всі таксисти зобов’язані видавати чеки за оплату наданих послуг.

Всі ці нововведення перевізники не сприйняли однозначно. Вимога влади оформити ліцензії і пофарбувати машини в жовтий колір викликав обурення у підприємців і таксистів.

– Хто це придумав? Це ж чистої води нажива! Вони хочуть не нам, простим людям, допомогти, а вижити дрібних підприємців і запустити сюди тільки великі фірми. Ну от чому машину потрібно перефарбовувати саме в жовтий колір? – обурився таксист Андрій Юрійович.

Але закон для всіх єдиний і його треба виконувати.

Часу дуже мало, і ймовірність того, що всі встигнуть перефарбувати свої транспортні засоби, на мій погляд, дуже маленька. Сьогодні ми хочемо подивитися, наскільки виконуються вимоги щодо перевезень пасажирів у легковому таксі, з обладнання транспортних засобів і наскільки готові транспортні засоби з 1 січня перейти на жовтий колір кузова, – говорить Віталій Тальницкий.

ТІЛЬКИ ЦИФРИ

Зараз міністерство видано близько 7 тисяч 500 ліцензій, 10% з них – юридичним особам, решта 90% – індивідуальним підприємцям. І тільки 5% всіх таксі регіону має жовтий колір кузова.

МІЖ ТИМ

Тих перевізників, хто не перефарбує свій автомобіль до початку наступного року в жовтий колір, позбавлять ліцензії. Тільки от питання: чи перестануть вони таксувати? Швидше за все, немає. Їм простіше і дешевше буде піти у тіньовий бізнес. І по наших вулицях будуть продовжувати їздити іржаві «копійки» з наклеєними шашечками на боці. Їздити на них, безумовно, буде не безпечно, зате набагато дешевше, ніж з легальними перевізниками. КП

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close