Таксі у світі

У Тюмені таксі подорожчає услід за бензином

Ціни ростуть. Але якщо про подорожчання бензину говорять постійно, навіть коли рахунок йде на копійки, то про подорожчання послуг таксі, як правило, говорять без конкретики. Між тим, цієї осені в Тюмені ціни на послуги таксі злетіли приблизно на 30%.

При цьому споживчі ціни на бензин в Росії з початку року, за даними Росстату, зросли на 8%. Тільки за вересень вартість пального збільшилася на 2% в порівнянні з попереднім місяцем і на 5% — до аналогічного періоду минулого року. Сьогодні в Тюменській області літр бензину А-76 (А-80) в середньому коштує 25, 1 рубля, А-92 (93) — 28, 4 рубля, А-95 (і вище) — 30, 2 рубля. Ще в кінці липня середня ціна на ринку становила менше 29 рублів за літр 95-го і трохи більше 27 рублів за літр А-92.

Раніше керівник Федеральної антимонопольної служби (ФАС) Ігор Артем’єв заявляв про те, що збільшення вартості пального в Росії в жовтні пов’язано з ремонтними роботами на декількох великих нафтопереробних заводах, а також з коливаннями світових цін на нафту.

«Ще одним фактором стали зміни світових цін на нафту. Це пов’язано з проблемою Ірану, Близького сходу. Все це час планка не йшла далеко вниз, $100-120 за барель — це та світова ціна, яка транслювалася на наші ринки», — пояснював Артем’єв.

Втім, споживача факти, що пояснюють зростання цін на паливо, хвилюють мало. Обивателям заподіюють занепокоєння інші нюанси: слідом за подорожчанням бензину — зростають і ціни на товари-послуги. Наприклад, на проїзд у громадському міському транспорті чи таксі.

Як відомо, в Тюмені з 1 листопада вирішено збільшити вартість проїзду в автобусах на 2 рубля. Відтепер одна поїздка в громадському транспорті буде обходитися городянам 16 рублів.

Перевізники обгрунтовують підвищення вартості економічними підрахунками доходів населення, зростанням цін на автозапчастини, матеріали, ПАЛИВО і т. д. Не відстають від «громадських діячів» і приватники — вартість проїзду в тюменському таксі почали рости ще з весни 2012-го.

Правда, змінилася вона не різко — одні фірми підняли ціни на 20-30-50 рублів у квітні-липні, інші чекали і тільки два тижні тому підвищили ставки. Тепер тарифи економ-класу починаються від 120 рублів, бізнес-класу — від 200. Середня ж ціна поїздки по місту становить від 160 до 190 рублів. Втім, тюменський споживач цілком адекватно відреагував на підвищення цін.

“Підвищення більшою мірою було пов’язано з ростом цін на паливо і браком водіїв, високим попитом на послуги”, — пояснили в асоціації таксистів Тюмені.

За словами фахівців, прогнозувати чергове збільшення цін на послуги таксі — складно. Ймовірно, тарифи зростуть в період морозів і снігопадів. Розміри націнок будуть залежати від температури повітря за вікнами та наявності автомобілів для обробки замовлень. Крім того, традиційно зростуть у ціні послуги таксі на період новорічних свят.

“Швидше за все, тарифи збільшаться вдвічі — іншими способами водіїв складно мотивувати виходити на роботу в головне родинне свято року. В іншому випадку клієнтів просто нікому буде возити”, — пояснив кореспондентові керівник однієї з тюменських служб таксі. NewsProm.Ru

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close