Таксі у світі

На розгляд якутського парламенту вноситься закон про таксі

11 жовтня 2012 р., Міністерство транспорту та дорожнього господарства РС(Я) вносить на розгляд Госсобрания республіки законопроект, що стосується порядку здійснення регіонального державного контролю у сфері перевезень пасажирів і багажу легковим таксі на території Республіки Саха (Якутія). Народні обранці обговорять проект закону в ході тридцять сьомого осередного пленарного засідання парламенту в першому читанні.

Нагадаємо, законопроект вносився ще в листопаді минулого 2011 року. На сьогодні він остаточно доопрацьований і готовий до реалізації в повній мірі. Між тим, поряд з іншими регіонами країни, Республіка Саха (Якутія) разом з Республікою Інгушетія залишається останньою, де даний закон ще не прийнятий, – підкреслив у бесіді заступник керівника Департаменту дорожньої служби і автомобільного транспорту міністерства Анатолій ПОТАПОВ.

Подібний закон на федеральному рівні був прийнятий у вересні 2011 року. Суб’єктам ж певні повноваження по встановленню єдиної колірної гами, порядку визначення плати за видачу дозволу, а також по здійсненню регіонального державного контролю у сфері перевезень пасажирів та багажу легковими таксі.

У своїй доповіді Міністр Семен ВИНОКУРОВ має намір охопити всі аспекти прийнятого закону. Основною метою документа є забезпечення безпеки дорожнього руху при організації пасажирських перевезень легковими таксі, у зв’язку із зростанням кількості дорожньо-транспортних пригод за участю водіїв, які займаються пасажирськими перевезеннями. Наприклад, в поточному році за даними на 5 жовтня на автомобільних дорогах сталося 724 ДТП, при яких загинуло 109 осіб і отримали поранення 941, з них на федеральних дорогах – 142 ДТП, при яких загинуло 37 отримали поранення – 231 чоловік. Найбільша кількість ДТП на федеральних дорогах відбувається водіями УАЗ, які займаються пасажирськими перевезеннями.

Основною причиною дорожньо-транспортних пригод є недотримання режиму праці і відпочинку водіїв, технічна несправність транспортних засобів і малоопытность водіїв, які займаються перевезенням пасажирів та багажу, місткістю до 8 посадочних місць.

Законопроект передбачає також визначення порядку здійснення регіонального контролю у сфері перевезень пасажирів і багажу, вимог. Таким чином, для забезпечення безпеки пасажирів таксі та їх ідентифікації, легкове таксі повинно мати на кузові (бічних поверхнях кузова) цветографическую схему, представляє собою композицію з квадрати контрастного кольору, розташованих у шаховому порядку. Також відповідно до вимог легкове таксі повинно мати на даху розпізнавальний ліхтар оранжевого кольору, має бути обладнаний таксометром, у разі, якщо плата за користування легковим таксі визначається згідно з показаннями таксометра на підставі встановлених тарифів виходячи з фактичного відстані перевезення та (або) фактичного часу користування легковим таксі. При цьому водій легкового таксі повинен мати водійський стаж не менше трьох років.

Що стосується юридичних осіб або індивідуального підприємця, які здійснюють діяльність з надання послуг з перевезення пасажирів і багажу легковим таксі, то в їх зобов’язання входить забезпечення технічного обслуговування і ремонт легкових таксі, контроль технічного стану легкових таксі перед виїздом на лінію, забезпечення проходження водіями легкових таксі передрейсового медичного огляду.

За даними на сьогодні на території Республіки Саха (Якутія) налічується близько 7 500 одиниць транспортних засобів, залучених до перевезення пасажирів на легковому таксі. У Якутську на 90 таксомоторних служб доводиться 2 500 автотранспортних засобів. Постійним контролем за діяльністю таксі буде займатися спеціально створений відділ при Міністерстві транспорту і дорожнього господарства республіки.

Проект закону обговорено на круглих столах в ГО «Місто Якутськ», муніципальних утвореннях, на Координаційній Раді з питань малого та середнього підприємництва, на Громадській Раді при Міністерстві транспорту і дорожнього господарства Республіки Саха (Якутія) з участю контрольно-наглядових органів (Прокуратура РС (Я), УГІБДД МВС по РС (Я), УГАДН з РС (Я), УФНС по РС (Я)), Міністерства у справах підприємництва та розвитку туризму Республіки Саха (Якутія), Міністерства охорони здоров’я Республіки Саха (Якутія), Держкомцін (РЕК) РС (Я), Торгово-промисловою палатою Республіки Саха (Якутія) і представників улусів і таксомоторних служб міста Якутська.

В ході обговорення проекту закону були підняті питання щодо відповідності легкових таксі єдиній колірній гамі, по використанню таксометрів, контрольно-касових апаратів, які згодом були враховані Федеральним законом №34-ФЗ від 23 квітня 2012 року «Про внесення змін в окремі законодавчі акти Російської Федерації в частині вдосконалення державного регулювання діяльності з перевезення пасажирів і багажу легковим таксі в Російській Федерації» і проектом закону Республіки Саха (Якутія).

  
Проект закону Республіки Саха (Якутія) підтриманий і схвалений зацікавленими міністерствами і відомствами, АЛЕ «Регіональним автотранспортним союзом» Республіки Саха (Якутія) і суб’єктами малого та середнього підприємництва, які займаються пасажирськими перевезеннями – легковими таксі. Якутия24

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close