Таксі у світі

Понад 400 нелегальних таксі в Москві евакуювали

Понад 400 автомобілів нелегальних таксистів евакуювали з вулиць Москви з березня по вересень цього року, було порушено п’ять кримінальних справ, повідомляє у вівторок прес-служба департаменту транспорту та розвитку дорожньо-транспортної інфраструктури столиці. Мер Москви Сергій Собянін, активно взявся за вирішення транспортних проблем, вирішив навести порядок у роботі таксі: сформувати міський реєстр офіційних таксі, ввести знак “Московське міське таксі”, а також створити для них спеціальні міські стоянки.

З 1 липня 2012 року, згідно з федеральним законом, за відсутність ліцензії на роботу стягують штрафи, таксистів-нелегалів штрафують на 5 тисяч рублів. В даний час влада готують концепцію розвитку таксі, однак учасники ринку не раз критикували її за те, що документ не передбачає боротьбу з нелегальними перевізниками.

“Департамент транспорту та розвитку дорожньо-транспортної інфраструктури міста Москви інформує про те, що в столиці на регулярній основі проводяться заходи по виявленню та припиненню нелегальної таксомоторної діяльності. За час проведення заходів (з березня по вересень 2012 року) органами ОБЭПиПК складено понад 680 протоколів про адміністративне правопорушення, евакуйовано 416 автомобілів, порушено п’ять кримінальних справ стосовно водіїв нелегального таксі за статтею 291 КК РФ “Дача хабара”, – йдеться в повідомленні.

Як уточнюється в матеріалі, за виявленими фактами складаються протоколи про адміністративні правопорушення, акти передачі транспортних засобів на спеціалізовану стоянку, проводиться арешт автомобілів нелегальних перевізників.

Матеріали передаються світовим суддям для винесення постанов, а конфісковані автомобілі повертаються власникам після сплати відповідних штрафів.

“Департамент транспорту повідомляє, що поїздки на нелегальних таксі несуть серйозну загрозу здоров’ю та життю пасажирів. За вересень 2012 року в Москві скоєно кілька нападів “бомбив” на пасажирів, які скористалися їхніми послугами. Так, в ніч з 14 на 15 вересня піддався нападу 22-річний студент факультету журналістики МДУ, зупинив приватну машину в районі станції метро “Університет”. Молодий чоловік зазнав нападу з боку водія і другого пасажира автомобіля, був пограбований і жорстоко побитий. За даним фактом столичними правоохоронцями порушено кримінальну справу”, – підкреслює прес-служба.

За даними департаменту, управлінням таксомоторних перевезень департаменту транспорту та розвитку дорожньо-транспортної інфраструктури Москви за рік свого функціонування видано близько 20 тисяч дозволів на здійснення таксомоторної діяльності. Видані дозволи занесені в базу даних, здійснюється контроль за використанням дозволів перевізниками.

“Відповідно до транспортного законодавства офіційні таксомоторні перевізники зобов’язуються обладнати автомобілі відповідно до вимог ФЗ № 69 – кольорографічного схемою (“шашки”), світловим ковпаком, таксометром. Автомобілі, що не мають повного комплекту даного обладнання, в більшості випадків є нелегальними, використання послуг таких перевізників небезпечно”, – додається в матеріалі. РИА Новости

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close