Таксі у світі

У Примор’ї прийнятий крайовий закон про таксі

Таксі у приморських містах тепер будуть відрізнятися від звичайних автомобілів забарвленням кузова – за бору буде йти жовта або чорна смуга з шашечками. Крім того, буде впорядкований і весь таксомоторний бізнес. 26 вересня на черговому засіданні Законодавчих Зборів був розглянутий і прийнятий у трьох читаннях законопроект “Про регулювання відносин у сфері діяльності з перевезення пасажирів та їх багажу легковими таксі в Приморському краї”.

Він розроблявся депутатами комітету з економічної політики і власності крайового парламенту.

Мета цього законопроекту регламентувати відносини у сфері таксомоторних перевезень. На крайовому рівні буде здійснюватися державний контроль за якістю надання послуг з перевезення пасажирів і багажу легковим таксі.

«Цей закон депутати привели у відповідність з федеральним законодавством», – зазначив депутат Артем Самсонов. Розробка законопроекту обумовлена приведенням крайового законодавств у відповідність з федеральним законом “Про внесенні змін у окремі законодавчі акти Російської Федерації”.

Готуючи законопроект, депутати враховували пропозиції членів некомерційного партнерства “Таксомоторний Альянс Примор’я”, який об’єднав представників 8 найбільших таксомоторних компаній Владивостока. За словами його голови Андрія Бралеева, в краї гостро стоїть проблема нелегальних перевізників.

Наприклад, у Владивостоці дві третини таксомоторних компаній ведуть тіньовий бізнес. В умовах жорсткої конкуренції багато перевізники залучають до роботи приватних осіб, які не мають ліцензії на цей вид діяльності, медичного огляду, водійського стажу та відповідного обладнання в автомобілях. Тому в законопроекті наведено перелік документів, які необхідно мати юридичними особами та індивідуальними підприємцями, які займаються таксомоторними пасажирськими перевезеннями.

Законопроект встановлює колірні гами кузова таксі. Так, відмінною рисою приморського таксомотора стане жовта або чорна смуга з шашечками по периметру автомобіля.

“Депутати запропонували не перефарбовувати машини повністю, а обмежитися нанесенням по периметру кузова смуги шириною 20 сантиметрів жовтого або чорного кольору з квадратами чорного або жовтого кольору, розташованими в шаховому порядку”, – повідомив депутат Артем Самсонов.

До речі, 1-а стаття закону, яка регламентує кольорову гаму кузова таксі, набуде чинності 1 січня 2013 року.

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close