Таксі у світі

Соціальне таксі в Костромі на межі закриття

Соціальне таксі в Костромі знову під загрозою закриття. «Газель», яка безкоштовно возить в поліклініки престарілих та інвалідів, розвалюється на очах. Між тим, кожен місяць послугами безкоштовного таксі користуються близько сотні костромичей та мешканців прилеглих районів.

Провівши клієнтку в поліклініку, водій соціального таксі Сергій приступає до ремонту. До наступного замовлення у нього є півгодини. Сергій Мухін, водій соціального таксі, поділився: «Вдень працюємо, ввечері під машиною, ремонтуємо, лазимо. Поки їздимо, людям треба допомагати».

В день у Сергія буває по 4-5 замовлень. Більше виконати не встигають. Кожному пасажиру потрібно допомогти спуститися з його поверху, посадити в машину, почекати біля лікарні, відвезти додому, проводити до квартири. Клієнти записуються за тиждень. Для багатьох це єдина можливість дістатися до медустанови. Їхати на громадському транспорті — не дозволяє здоров’я. На звичайному таксі – дорого. А соціальне – безкоштовне. Так і до клієнтів тут підхід особливий.

Ніна Степанова, пасажир соціального таксі, каже: «Послуга дуже зручна, водій дуже добрий, послужливий. Машина тільки у нього ламається, інший раз запише, дзвонить, машина зламалася, не можу приїхати, повідомляє увечері».

Соціальне таксі в Костромі працює 2 роки. На гроші благодійників. У січні 2012-го до організації перевезень підключилися міська влада. Виділяють із бюджету 30 тисяч рублів в місяць. На бензин і зарплату водієві. Тоді ж була досягнута домовленість, якщо попит на послуги соціального таксі буде рости, мерія допоможе з купівлею ще однієї машини.

Світлана Каринська, заступник начальника управління пасажирського транспорту і дорожнього господарства адміністрації р. Костроми, запевнила: «Будемо в 13 р. купувати, на жаль, у цьому році грошей у нас абсолютно не вистачає, а на наступний рік закладаємо в бюджет, і будемо намагатися з початку року придбати цю одиницю».

Дотерпит чи стара «Газель» до цього часу, водій Сергій сказати не береться. Скоро холоду. Машина стоїть на вулиці. І в один не найпрекрасніший момент може просто не завестися. Та й грошей на її ремонт доводиться вкладати багато.

Олександр Пушкарьов, голова ради костромської громадської організації «Воскресіння»: «За допомогою спонсорів, благодійників купуємо гуму, ремонт робимо своїми силами, зараз потрібна заміна лобового скла, машині 12 років, потрібен постійний ремонт».

Тому організатори служби соціального таксі звертаються до меценатів допомогти з безкоштовною орендою іншої машини, яка зможе попрацювати до тих пір, поки влада не куплять для інвалідів новий мікроавтобус. Вести

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close