Таксі у світі

Законопроект про контроль за таксі доопрацюють

На засіданні комітету з власності та економічної політики Законодавчих Зборів розглянули законопроект «Про порядок здійснення регіонального державного контролю за дотриманням юридичними особами та індивідуальними підприємцями вимог, передбачених частинами 1.4 і 16 статті 9 Федерального закону «Про внесенні змін у окремі законодавчі акти Російської Федерації», а також правилами перевезень пасажирів і багажу легковим таксі.

ФЗ-69, більш відомий як закон про таксі, був прийнятий у 2011 році. Цим документом до повноважень суб’єктів Федерації віднесені функції контролю. Зокрема, регіональні влади повинні стежити за дотриманням правил, які федеральний закон встановив для власників легкових таксі.

«Шашечки» на кузові, розпізнавальний ліхтар оранжевого кольору, таксометр – ось неповний перелік вимог, що пред’являються до автомобілів, які використовуються для перевезення пасажирів. Крім того, суб’єкт Федерації має право встановити певну колірну гаму, в яку повинні бути пофарбовані всі машини.

На засіданні комітету міністерство житлової політики, енергетики і транспорту представив законопроект, згідно з яким уповноважений урядом регіону виконавчий орган державної влади здійснює контроль за дотриманням юридичними особами та індивідуальними підприємцями норм федерального закону шляхом витребування документів або безпосереднього огляду легкових таксі.

Правове управління ЗС, ознайомившись з документом, виявило в ньому корупціогенний фактор: у статтях законопроекту немає конкретики, і це дає можливість їх широкого тлумачення. Прокуратура Іркутської області також висловила свої зауваження: в документі не прописаний порядок контролю.

Голова комітету з власності та економічної політики Заксобранія Ігор Мироманов зазначив, що обласний закон необхідний, тому як федеральним документом визначено жорсткі вимоги до легкових таксі, і дотримання встановлених норм потрібно контролювати. За підсумками обговорення комітет вирішив рекомендувати сесії прийняти проект закону в першому читанні і продовжити над ним роботу. Обласна

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close