Таксі у світі

“Автомобілі таксі з електричними джерелами енергії”

На курортах Кавказьких Мінеральних Вод випробували електромобілі. Уряд Ставропілля і концерн “АвтоВАЗ” уклали угоду про розвиток у краї пілотного проекту “Автомобілі з електричними джерелами енергії”.

Згідно з документом протягом найближчих двох років на Ставропіллі з’являться 100 електромобілів EL LADA. Вони будуть використовуватися в якості таксі на КМВ, а саме – у місті-курорті Кисловодську.

– Перед урядом Ставропілля сьогодні стоїть цілий ряд завдань, пов’язаних з розвитком цього унікального курортного регіону. Обравши одним із пріоритетів електротранспорт, ми плануємо просунутися у вирішенні відразу декількох з них. Поліпшення екологічних показників, підвищення привабливості КМВ як майданчики реалізації інноваційних проектів, розвиток туристської індустрії – впевнений, що по кожному з пунктів електромобіль стане для нас хорошим помічником, – зазначив віце-губернатор – голова крайового уряду Юрій Тыртышов.

Електромобіль EL LADA був представлений широкій публіці в рамках Московського міжнародного автосалону-2012. Модель базується на основі вже зарекомендувала себе LADA Kalina. Маса електроавто становить 1200 кілограмів, машина здатна розвивати швидкість до 140 км/год. Для пробігу в міському режимі на відстань до 150 кілометрів електромобілю вистачає нічний восьмигодинний зарядки від звичайної розетки. На спеціальних станціях “заправку” можна здійснити приблизно протягом півгодини.

Базовим інвестором проекту на Ставропіллі стане кисловодское підприємство “Автоколона 1721”. Його реалізацію планується почати навесні 2013 року. Інфраструктура для швидкої зарядки електромобілів буде розміщена в Кисловодську та інших містах Кавминвод. У разі успішного розвитку цей проект може бути поширений на весь край.

До речі, новинка на Ставропіллі вже пройшла необхідні випробування. В Кисловодську має відбутися повторний “тест-драйв” доопрацьованого зразка.

За словами президента “Автовазу” Ігоря Комарова, компанія стає частиною світового автопрому, де приділяють серйозну увагу екології.

– Нові електротаксі, які обслуговуватимуть пасажирів на курортах Ставропілля, стимулюють розвиток необхідної індустрії в Росії, – впевнений Ігор Комаров.

З керівництвом “Автовазу” вже домовилися про подальших спільних проектах зі Ставропольським краєм. RG.ru

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close