Таксі у світі

Рейд з нелегальним таксі

У ГИБДД Пермі провели рейд по виявленню нелегальних таксі. Згідно із законом, з 2012 року працівники таксі повинні мати при собі спеціальний дозвіл. Насправді все виглядає приблизно так: помітивши екіпаж ДПС, таксист просто прибирає з даху значок з шашечками — і перевіряти його вже ніхто не має права.

Дмитро навіть не очікував, що сьогодні його робочий день закінчиться таким чином. Співробітників ГИБДД він не помітив, і розпізнавальний знак забрати не встиг. “Розпізнавальний знак таксиста незаконно у вас. Не прибирайте, ми вилучаємо!”, — кажуть інспектори.

Після цього шлях тільки один — в інспекторську машину для перевірки документів. Судячи з усього, з ними проблема, так як спілкуватися водій не хоче категорично. Коментувати ситуацію готовий інспектор. У Пермі проходить операція таксі, перевіряються машини з розпізнавальними знаками, точніше водії, деякі далі установки шашечок або ліхтаря не йде. Як розповів Ільгіз Матишев, інспектор БДР відділу технагляду за р. Пермі, “Цей водій буде притягнутий до адміністративної відповідальності за статтею 12.4.2, за встановлення на транспортному засобі розпізнавального знака “Легкове таксі”.

Немає дозволу — значить, заходи будуть суворими. Можливо, у деяких відпаде охота незаконно займатися перевезеннями. У водія вилучається ліхтар з написом “Таксі”, знімаються держномери і накладається штраф від 2,5 до 5 тисяч рублів.

Крім того, що доведеться повертати номери, а це процедура непроста, цей водій заплатить 2,5 тисячі рублів, п’ять тисяч рублів повинен викласти той нелегальний таксист, якого затримали під час руху.

Зараз таксисти розділилися на два табори. Звичайно, можна просто повісити рацію, прикріпити ліхтар і працювати до першої перевірки, каже Тетяна, але простіше за законом. Вона вже сім років людей возить.

“Потрібно прийти в таксі, і налаштуватися працювати, а не просто так. А всім іншим забезпечить компанія”, — радить таксист Тетяна Глушаева.

З листопада 2011 року в краї видано 2 620 дозволів на перевезення пасажирів і багажу в легковому таксі. Тетяна з тих, хто потрапляє в це число, Дмитро поки таксист нелегальний, і захоче отримати дозвіл, поки невідомо. Вести

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close