Таксі у світі

Мікко Фритце: таксі – неприємна візитка Таллінна

Колишній колись керівником проекту «Таллінн – культурна столиця Європи», голова Гельсінської інституту Гете Мікко Фритце пише в Arvamus Postimees, що Таллінн – не Париж чи Лондон, куди туристи все одно приїдуть, і тому турбота про імідж, особливо про таксі, представляється вкрай важливою. Я чужий у цьому місті. Тільки що прибув. В аеропорту, в порту, на автовокзалі. В кишені – адреса готелю. Що далі? А далі зазвичай таксі.

Таксі – це як маленька візитна картка, яку новий місто простягає мені при знайомстві. У Таллінні це перше знайомство найчастіше виявляється досить неприємним, принаймні – дорогим.

Втім, остаточно таксі іміджу Таллінна не спаплюжить, хоча і викликало вже багато невдоволень і доставило незручностей людям. Місто, яке насправді значною мірою живе за рахунок туризму, має серйозно замислитися, які він роздає візитки. Адже Таллінн – не Париж чи Лондон, куди туристи приїдуть в будь-якому випадку. Таллінн повинен довести, що він серйозно старається, щоб кожному його гостю було добре. Чомусь Таллінн цього не робить. Чому?

Я переглянув німецькі, фінські та іспанські закони та постанови про таксі. У Німеччині закон починається приблизно з того, що у таксі повинно бути чотири колеса та двері з обох сторін.

Логічно! Я подумав, а не розглянути суперечки, які виникали у сфері таксоперевозу? Знайшов багато думок, спрямованих проти регулювання вільного ринку, з приводу етики таксистів і про те, що вони мали б складати іспит. Але швидко і просто мені не вдалося знайти рішень, які б виправили проблеми в Таллінні.

Тоді я подумав, що в Таллінні таксі обов’язково повинен завідувати який-небудь чиновник! Людина, який міг би провести всі ці зіставлення, розробити для Таллінна кращу таксосистему і реалізувати її. Для фахівців міського управління це не повинен бути такий вже великий труд.

Може, це вже і так. Може, нинішня система, коли нетутешній платить часто втричі – це частина якогось хитрого туристичного проекту? До дуже красивого, але вже трохи нудної, зачищенному від справжнього життя Старому місту, екстремальні переживання в таксі додають перчинку? Postimees

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close