Таксі у світі

У Британії таксистів зобов’язали стежити за клієнтами

Влада деяких британських міст змушували водіїв таксі вести приховану аудіо та відеозапис розмов їхніх клієнтів, про це стало відомо за підсумками перевірки, проведеної регулятором країни у сфері інформації, пише в четвер газета Daily Mail.

За даними Британського комісаріату за інформацією, влада Саутгемптона з 2009 року зобов’язували водіїв міського таксі встановлювати в салонах автомобілів системи прихованого відеоспостереження, мотивуючи цей крок тим, що запис допомагає краще забезпечувати безпеку під час знаходження пасажирів в салоні автомобіля. Аналогічним чином вчинила і керівництво Оксфорда.

“Ми розуміємо бажання міської влади забезпечити безпеку пасажирів і водіїв, однак це не повинно порушувати принципу захисту частою життя. Більшість людей, які сідали на заднє сидіння таксі, напевно, про нього пам’ятали”, – заявив газеті комісар за інформацією Крістофер Грехем (Christopher Graham).

У підсумку наглядові органи ухвалили прибрати камери з салонів таксі. Адміністрація Оксфорда погодилася з цим, а влада Саутгемптона заявили, що можуть оскаржити рішення регуляторів в судовому порядку, зазначивши, що відео та аудіозаписи з таксі були використані лише на вимогу поліції при розслідуванні злочинів, а також у разі скарг на водіїв. Якщо суд все ж таки відбудеться, і керівництво Саутгемптона переможе, буде створено судовий прецедент, що дозволяє владі інших британських регіонів впровадити камери в таксі.

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close