Таксі у світі

Таксі в Німеччині – громадський транпорт

Місто Пфунгштадт у німецькій федеральній землі Гессен перетворив таксі в регулярний громадський траспорт. У минулому році місто відмовився від автобусів, тому що їх обслуговування обходилося надто дорого з урахуванням невисокої навантаження. Їздити на таксі виявилося значно дешевше.

Таксі Пфунгштадта їздить по маршруту, що включає 74 зупинки, на кожну з яких можна оформити виклик. Замовляти машину рекомендується не пізніше, ніж за півгодини до від’їзду, і автомобіль за 2 євро довезе клієнта прямо до дверей його будинку або будь-яке інше місце в межах міста.

По буднях таксі їздить з 05.00 до 01.00, у вихідні — з 09.00 до 03.00. Машини зазвичай збирають кілька пасажирів, так що іноді доводиться здійснювати екскурсію по всьому місту, тому що шофер вибирає найбільш сприятливий шлях, по своїй думці, а не на вимогу пасажирів.

Таксі-мікроавтобуси безкоштовно беруть багаж практично будь-яких габаритів і мають місця для двох пасажирів в інвалідних візках.

За перші півроку службою скористалися близько 20 тис. осіб, що набагато менше населення міста.

Вдень пенсіонери їздять на таксі в магазин чи до лікаря, вранці їм користуються школярі та працівники, які приїжджають з-за міста, вночі новий транспорт вельми популярний серед молоді.

Примітно, що подібний сервіс існує і в інших німецьких містах — Дармштадті, Зехайм-Югенхайме, Мюнстері. Euromag

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close