Таксі у світі

У Москві з’явився перший приватний перевізник, орієнтований на інвалідів

Втративши після аварії здатність ходити, москвич Роман Колпаков відкрив перше таксі для тих, хто не може пересуватися самостійно. Одного разу з молодим москвичем Романом Колпаковим сталася страшна трагедія: автокатастрофа назавжди прикувала його до інвалідного крісла. Але він не опустив руки, а відкрив бізнес, який полегшує життя тим, хто, як і він, не може ходити.

Ми зустрілися з Романом у недільний день – він і його дружина Наталя щойно приїхали з церкви. Вона за кермом мікроавтобуса, він ззаду – на місці, пристосованому для інвалідного крісла. Два таких міні-вена і складають автопарк компанії «Інватаксі» – першого приватного таксі для інвалідів у столиці.

«Пересуватися по нашому місту інваліду дуже важко, – розповідає Роман. – У звичайні машини крісла не поміщаються, і доводиться використовувати міське таксі для інвалідів-візочників – воно обладнане спеціальними пандусами. Щоб його замовити, у певні дні тижня (і в певні години) потрібно купити талон у московському відділенні Всеросійського товариства інвалідів. Причому продадуть його тільки при наявності довідки про інвалідність. Купивши, людина заповнює бланк, робить замовлення і чекає… пару тижнів!» Зрозуміло, що частіше всього інваліди їздять не в театри, а в лікарні, і таке очікування може обернутися трагедією.

Наталія підхоплює:

«І ось як-то нам в голову прийшла думка самим вирішити цю проблему. Спочатку ми купили машину для себе, а потім ще дві. Ціни вище, ніж в соціальне таксі, зате замовлення можна зробити всього за кілька годин».

Наталя, з якою Роман познайомився на православному інтернет-форумі вже після аварії, виконує обов’язки офіс-менеджера та бухгалтера. Працює вдома, так як офіс, покладений їм за законом, займає хтось інший – мабуть, той, хто знає підхід до чиновників. «Куди ми не писали, щоб нам надали приміщення!.. Отримали відповідь від депутата: так, за законом офіс вам покладений, і кричуща несправедливість, що його не видають. А міські інстанції нас просто ігнорують», – нарікають подружжя.

Відсутність офісу – напевно, сама незначна з труднощів, з якими стикаються два цих відважних – по-іншому не скажеш – людини.

«Ми працюємо в нуль, але раді, що вже не в збиток. Один міні-вен розвалюється, пора міняти. Щоб окупати обслуговування машин, зарплату водіїв, інтернет-сайт, потрібно задирати ціни. Але звідки у наших інвалідів гроші? Як їм не допомогти?» – кажуть Роман і Наталя. І вони допомагають. Шкода тільки, що місто їм – ні. Нещодавно виділили два безкоштовних місця на автостоянці – і на тому спасибі.

У Романа є ще один проект – сайт знайомств. Питаю: «Ну на ньому-то заробляєте? Це ж сьогодні справа прибуткова!» У відповідь непідробне здивування: «Ні, це просто для того, щоб люди не впадали у відчай. Сайт абсолютно безкоштовний». aif.ru

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close