Таксі у світі

Штрафи для «бомбив» хочуть зрівняти зі штрафами для юросіб

Міністерство транспорту Росії підготувало поправки в Кодексу про адміністративні правопорушення, що прирівнюють індивідуальних підприємців, що займаються візництвом, до юридичним особам. Як пише газета “Известия”, якщо поправки будуть схвалені, приватним таксистам доведеться платити такі ж штрафи за порушення перевезення людей і вантажів, як таксомоторних компаній.

В даний час штрафи для таксистів – фізичних та юридичних осіб – розрізняються в 3-5 разів. Максимальний штраф для юридичних осіб становить 50 тисяч рублів. Його Мінтранс може стягнути, якщо у перевізника на машині відсутні “шашечки” на борту машини, жовтий ліхтар на даху або якщо він не видає пасажирам чек або квитанцію. За ті ж порушення приватники повинні платити десять тисяч рублів.

За словами директора некомерційного партнерства “Ліга таксі” Булата Карімова, нові штрафи завдадуть серйозного удару по приватним перевізникам; вони просто не зможуть виплачувати такі серйозні штрафи. Найчастіше таксомоторний парк індивідуальних підприємців включає в себе одну-дві машини. При цьому президент Колегії захисту автовласників Віктор Травін, вважає, що новий закон змусить перевізників піти в тінь.

У вересні 2011 року в Росії був прийнятий закон “Про таксі”, основною метою якого було скорочення числа нелегальних візників – вони повинні були або приєднатися до великим компаніям, або отримати реєстрацію індивідуального підприємця. Цей закон набув чинності у квітні поточного року.

Зокрема, він передбачає серйозні штрафи за відсутність ліхтаря на даху, “шашечок” і інформаційних листків про вартість послуг у салоні. Крім того, він же передбачає штрафи за оснащення машин атрибутикою таксі без відповідної ліцензії. За даними департаменту транспорту Москви, в столиці працюють 17 тисяч легальних таксі і близько 50 тисяч з урахуванням “бомбив”. Потреба міста в легальних извозчиках оцінюється в 55 тисяч. Lenta.ru

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close