Таксі у світі

Празьких таксистів зобов’язали здавати іспити

Таксисти в Празі загрожують страйком. Міська влада зобов’язала водіїв здавати іспити. Те, що потрібно знати географію чеської столиці, невдоволення не викликає, але в екзаменаційних білетах ще питання по бухгалтерії та юриспруденції. До того ж їм прикро, що нелегальні візники ніяких подібних випробувань проходити не будуть.

Вузькі вулички або широкі проспекти. Карел знає їх напам’ять. 20 років за кермом таксі. Принципово не користується навігацією. Вона йому – не конкурент.

В магістрат Праги надходять скарги від туристів і місцевих жителів: хто в столиці працює у службі таксі? Адже вони часом не знають, де знаходяться найвідоміші в місті вулиці. Карелу за професію прикро. Впевнений, що скаржаться на водіїв нелегальних таксі, а йому і колегам доводиться віддуватися.

“Для нас ці іспити не проблема, ми спокійно їх складемо. Але тільки нехай здають і вони”, – говорить Карел Холцман.

У Празі близько 6 тисяч таксистів, які працюють офіційно, і ще чотири тисячі, як стверджує Карел, так званих чорних, т. е нелегалів. Вони не платять податки, не роблять обов’язкові для таксистів перерви на відпочинок. Не купують, як годиться, раз в 5 років нові автомобілі. І тому вартість проїзду у них майже наполовину дешевше. Але відловлювати нелегалів для здачі іспиту, ясна річ, ніхто не збирається. Таксисти ж, що мають ліцензію, буду проходити тести кожні 5 років.

“Цей іспит не тільки на знання географії міста, тест буде складатися з перевірки знань законів, які стикаються зі службою таксі. А закони постійно реформуються, тому ми вирішили проводити тести кожні 5 років”, – повідомив радник мера Праги Лукаш Манхгард.

Таксисти мають намір протестувати. У тестах 30 питань, що стосуються фінансово-правових норм у трудових відносинах. Але водії таксі, на їх думку, не повинні бути юристами, бухгалтерами.

“Проблема в тому, що, якщо ви не складете цей іспит, не зможете їздити. Ви не зможете платити за кредитами, кожні 5 років ви ризикуєте втратити роботу через те, що неправильно відповісте на 1-2 питання”, – обурений представник асоціації таксистів Даніел Тарлйовский.

Але магістрат поки в цьому питанні непохитний. Здавати іспит на знання міста, як з’ясувалося, мають не тільки таксисти, але і власники гужового транспорту. Але у господарів коней немає проблем з конкурентами-нелегалами. Їх все місто знає в обличчя.

Місцеві власті обіцяють придумати, як боротися з таксистами, які мають чорні заробітки. Але поки посилюють правила для законослухняних водіїв. Іспит іспитом, але в таксі, на думку працівників магістрату, обов’язково повинна бути і навігація, щоб кожен клієнт міг бачити, скільки насправді кілометрів до пункту призначення. Перший канал

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close