Таксі у світі

Таксистів пустили на виділені смуги

Сьогодні будуть офіційно опубліковані поправки в Правила дорожнього руху, що стосуються таксі. Документ набуде чинності 13 квітня. Тепер перевізники, які мають дозвіл, зможуть офіційно їздити по смугах, виділених для громадського транспорту, але з певними обмеженнями.

Для цього смуга повинна бути обладнана спеціальними знаками, при цьому місцеві влади можуть встановлювати додаткові покажчики.

Московські влади використовують для виділених смуг знак “цеглина”, таким чином, у столиці автомобілі таксі проїхати по ним не зможуть (їм загрожує штраф в 300 руб.).

В інших містах, де “цеглини” над смугами не висять, смуга відкрита для таксистів. Зазначимо, що столична адміністрація раніше неодноразово виступала проти проїзду таксі по виділених смугах.

Крім того, тепер в ПДР з’явилася норма, що забороняє водіям таксі їздити без дозволу з помаранчевим ліхтарем на даху і з “шашечками” на борту. З 1 січня 2012 року були внесені зміни до Кпап, що вводять штраф в 5 тис. руб. за незаконне використання символіки таксі, однак санкція не застосовувалася через відсутність заборони в правилах. Тепер співробітники ДІБДР можуть штрафувати водіїв.

І, нарешті, з ПДР зникла норма, що зобов’язує автомобілістів возити з собою талон техогляду. Штраф за відсутність цього документа був скасований з 1 січня 2012 року, однак формальна обов’язок возити талон для водіїв залишалася. Комерсант

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close