Таксі у світі

Тільки 25 відсотків таксі в Москві працюють легально

Тільки 25% таксі, що здійснюють перевезення на території Москви, є легальними. Інші працюють без дозволів, повідомляє департамент транспорту та розвитку дорожньо-транспортної інфраструктури російської столиці. Згідно з федеральним законом, з 1 вересня 2011 року необхідно мати дозвіл на таксомоторні перевезення. Видавати дозволи в столиці почали з 25 липня.

Біля залізничних вокзалів столиці почали створювати спеціальні стоянки для легальних таксі. Також міська влада пропонує ввести жовті номерні знаки для легальних таксі, щоб їх було простіше відрізнити від “бомбив”.

“В даний час цивілізований московський ринок таксомоторних послуг знаходиться в стадії формування. Частка легального таксі на московському ринку не перевищує 25%, а частка нелегального приватного візництва становить до 75%. При цьому забезпеченість цією послугою в місті становить 1,2 автомобіля таксі на 1 тисячу жителів. Така тенденція пов’язана з неефективністю заходів адміністративного впливу на нелегальних перевізників”, – наголошується в повідомленні департаменту.

З моменту вступу в силу закону про таксі департамент транспорту видав понад 14,2 тисячі дозволів на здійснення діяльності з перевезення пасажирів і багажу легковим таксі, з них 7,2 тисячі – юридичних осіб та 7 тисяч – індивідуальним підприємцям.

Нагадаємо, Міністерство інфраструктури спільно з профспілкою таксистів України розробили законопроект “Про особливості здійснення діяльності з перевезення пасажирів на таксі”. Уряд буде наполягати на тому, щоб таксі були оснащені лічильниками.

Крім іншого, законопроект зобов’язує водіїв таксі отримувати новий дозвільний документ: карту таксі, що містить інформацію про фізичну або юридичну особу, яка має право надавати послуги в певному територіально-адміністративному окрузі.

За роботу без картки на водіїв буде накладено штраф у розмірі 3400 грн., а за использованиеавтомобиля без таксометра – 1700 грн. За задумом авторів документа, крім картки таксі водій повинен буде мати “сертифікат професійної компетенції“.

Законопроект зачіпає і роботу диспетчерських служб, яких зобов’яжуть укладати окремі договори з кожною службою таксі, вести електронний журнал реєстрації замовлень, аудіозапис замовлення, а також визначати вартість дзвінка за допомогою спеціального програмного забезпечення. У містах передбачається обладнати спеціальні стоянки таксі в місцях підвищеного попиту”: в аеропортах, на залізничних вокзалах і автостанціях, біля ресторанів, станцій метро, готелів і торгово-розважальних центрів. Прайм

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close