Таксі у світі

Держдума Росії пом’якшила вимоги до таксі

Держдума в п’ятницю прийняла в третьому, остаточному читанні законопроект, який дозволяє підприємцям використовувати в якості таксі автомобілі, взяті в оренду. Документ передбачає, що дозвіл на роботу таксистом видається юрособі та індивідуальному підприємцю, якщо вони використовують машини, що перебувають у власності, на праві господарського відання, на підставі договору лізингу або договору оренди.

Крім того, закон встановлює на федеральному рівні вичерпний перелік з п’яти документів, які повинні надавати підприємці для дозволу працювати на таксі. Раніше цей перелік встановлювали регіони.

Поправки також вирішують проблему таксометрів. Тепер вони повинні будуть встановлюватися тільки у великих містах, де вартість поїздки на таксі залежить від часу і відстані.

За словами першого заступника голови профільного комітету Держдуми з конституційного законодавства і держбудівництва В’ячеслава Лисакова (ЕР), у багатьох населених пунктах для таксі встановлена фіксована вартість оплати таксі, в межах 100 рублів, і таксометри там будуть не потрібні.

Також прийнятий закон зупиняє до 1 липня 2012 року дію положення Купап щодо відповідальності за перевезення пасажирів і багажу водієм без відповідного дозволу. Це зроблено, щоб дати суб’єктам Федерації час привести своє законодавство у відповідність з федеральними нормами.

Лисаков зазначив, що зараз дозволу на роботу в якості таксі мають лише 10% водіїв, які працюють таксистами, а в цілому, за його оцінкою, таксомоторним перевезеннями займаються не менше 1,5 мільйона чоловік.

Закон також дає відстрочку (до 1 січня 2013 року) для фарбування таксі за затвердженими регіоном правилами. Відстрочка, за словами Лисакова, пояснюється необхідністю серйозних економічних витрат перевізників на перефарбовування машин.

“Ми вводимо в наших поправках поняття “колірних гам”, що має на увазі, що в тому разі, якщо суб’єкт РФ піде на введення кольору, введення не менше двох кольорів”, – сказав заступник голови думського комітету.

Лисаков зазначив, що ці зміни дозволять підвищити ефективність правового регулювання роботи таксі, впорядкувати відносини на ринку послуг таксі, забезпечити їх доступність та усунути необґрунтовано завищені вимоги до учасників ринку. РИА Новости

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close