Таксі у світі

Масова бійка таксистів в Мінську. Легалы проти нелегалів

Вчора мінчани спостерігали ні багато ні мало – «розборки» столичних таксистів в районі станції метро «Кам’яна гірка».
«В районі 22.30 перед зупинкою «Кам’яна гірка» в напрямку Сухарево швидко почали з’їжджатися машини таксі служби 7788, ставали у 2-у смугу (штук 6-8) і на розділову смугу (близько 20). З машин повискакували водії і пасажири (явно колеги) і оточили собою 2 легковика та 1 або 2 таксі, що стояли біля бордюру одразу біля виходу з метро.

Ті намагалися виїхати, але таксисти стукали по машинам, колесам і т. д., одного водія, здається, витягли з авто, – повідомив читач Сергій. – Потім мені потрібно було спуститися в перехід. Хвилин через 10 таксистів стало в 2 рази менше, однієї «атакується» машини не було, а самі таксисти, стояли і з кимось активно «спілкувалися». Раз у раз під’їжджали і від’їжджали ще машини 7788, у багатьох були пасажири-таксисти, виходили і приєднувалися до натовпу. Через хвилин 20 після початку під’їхав Даішний «козлик» і співробітник неспішно пішов, мабуть, з’ясовувати ситуацію».

Інша читачка каже, що не раз була свідком подібних ситуацій саме в цьому районі: «Я як-то ввечері поверталася додому і бачила, як таксисти з монтировками вибігали з машин і в «м’якій» формі «просили» інших таксистів, які зайняли їх місця, щоб вони поїхали. Там такааая бійка була. Жах просто. Люди на зупинці намагалися розбороняти, але злим таксистам з монтировками важко щось пояснити і запропонувати вирішити мирним шляхом».

Читачі вважають, що, «швидше за все, таксисти таким чином боролися з приватниками, які в цьому місці постійно таксують», повідомляє tut.by

В профспілкової організації таксі «Садружнасць» поки не знають, що стало причиною конфлікту таксистів на «Кам’яній гірці». Однак розповідають, що така велика кількість автомобілів може зібратися по команді «Центр» – особлива повідомлення, яке отримують водії таксі по рації, коли комусь із колег загрожує небезпека. Отримали таку команду водії таксі з’їжджаються на допомогу…

– На жаль, поки що учасники конфлікту не виходять на зв’язок, так що подробиці – пізніше. Однак ми не виключаємо, що міг мати місце конфлікт з нелегалами, – каже профорганизатор Наталія Домашевич.

В РУВС Фрунзенського району, співробітники якого виїжджали на виклик, повідомили, що «нічого серйозного там не сталося».

– Вздовж проїжджої частини на Лобанка,14 легалы і нелегали створювали один одному перешкоди для руху, підпираючи машини. Хтось з очевидців викликав міліцію. Коли патрульно-постова служба під’їхала (о 23.10), призвідники вже втекли, – розповіли в УМВС. – Заяв та звернень до міліції не надійшло. Конфлікт врегульовано.

Як зазначили в міліції, подібних викликів в РУВС Фрунзенського району раніше не надходило.

Додамо, що напередодні представники профорганізації «Садружнасць» як раз розповідали про те, що в професійному середовищі таксистів зараз дійсно спостерігається нездорова атмосфера. Наталія Домашевич навіть порівняла її з лихими дев’яностими.

– Нелегали часто працюють на стоянках біля ресторанів і близько клубів. Якщо поставити приховану камеру, можна побачити, як нелегальні таксисти починають «перехоплення», коли виходить клієнт. Причому доходить до смішного – нелегали мало не силою тягнуть клієнта в салон, а потім заламують несусвітні ціни.

За словами представників профспілки, часто нелегали блокують під’їзд легальних таксі до людних місць, зухвало себе ведуть, що стає причиною численних конфліктів. Наталія Домашевич вважає, що боротися з нелегалами дуже складно і вирішити цю проблему допоможе тільки адміністративна відповідальність за незаконне використання атрибутики таксі. За оцінками профспілки, сьогодні в Мінську співвідношення легальних і нелегальних таксі – 70% на 30%.

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close