Таксі у світі

В Естонії встановлять «стелю» цін на послуги таксі

Таксисти держав пострадянського простору час від часу влаштовують страйки. А все тому що їх намагаються «приборкати». Втім, нічого дивного в такому прагненні влади немає. Рідко кому пощастить знайти дешеве таксі в Москві або в Києві. Часто таксисти «деруть» з своїх клієнтів піднебесну суми. Особливо дістається тим приїжджим, хто абсолютно не знає міста. Журналісти вітчизняних телеканалів неодноразово проводили всілякі експерименти, які доводили, що іноземцю, проехавшемуся на нашому таксі півтора кілометра, доведеться заплатити суму, яка рівнозначна десяти кілометрів шляху, а то й більше.

Естонське Міністерство комунікацій і економіки вирішило, що проблема з таксі стоїть руба і вимагає рішучих дій з боку влади. На даний момент новий закон про громадський транспорт знаходиться на завершальній стадії розробки.

Зовсім скоро, якщо в Міністерстві економіки Естонії все піде за планом, цей закон вступить в силу. Згідно з новим законом ціни на таксі будуть встановлюватися муніципалітетами самостійно. Расмус Руда — людина, що займає посаду радника відділу по зв’язках з громадськістю естонського Міністерства економіки зустрівся з журналістами на прес-конференції розповів про те, що найголовнішим аргументом, який спонукав уряд встановити самоврядування тарифами для таксі, є ціна, повідомляє MAonline.

«Проблема полягає в тому, що в більшості випадків ціни на таксі в тих чи інших містах нашої країни йдуть врозріз з прожитковим мінімумом, — сказав Расмус Руда. — А так як відмовитися від таксі може далеко не кожен, люди просто змушені платити шалені гроші за послуги таксі — більше їм нічого не залишається робити!». За словами радника відділу по зв’язках з громадськістю, найбільш гостро проблема з таксі коштує в столиці Естонії — Талліні, а адже саме сюди щороку приїжджають мільйони туристів.

Відзначимо, що новий законопроект не передбачає якусь конкретну ціну. Однак якщо цей проект буде прийнято, то влада Естонії зажадають від органів самоврядування встановити так званий стеля цін, вище якого ніхто не буде мати права «стрибнути». Даний стеля буде враховувати той факт, що перевізнику потрібно не тільки покрити витрати, які пов’язані з наданням послуги, але й заробити.

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close