Таксі у світі

Таксисти планують блокувати проведення Євро-2012

Польські таксисти оголосили про свій намір провести страйк у перший день чемпіонату Європи з футболу у Варшаві (1 червня 2012 року). Голова профспілки водіїв таксі “Солідарність” Михайло Венцковский заявив, що остаточне рішення за формою протесту ще не прийнято. Швидше за все, в цей день в Варшаву з’їдуться таксисти з усієї Польщі. Ще невідомо чи вони будуть блокувати ціле місто або обмежаться лише блокадами доріг до аеропорту і Національного стадіону.

У будь-якому випадку, ніхто в Польщі не сумнівається, що протест такого роду на старті Євро-2012 створить величезні проблеми для гостей, жителів та учасників чемпіонату. Іншими словами, призведе до справжнього транспортного колапсу в столиці.

На сьогоднішній день у Польщі мають ліцензії близько 100 тисяч таксистів – якщо припустити, що до страйку приєднається хоча б 10% від їх числа, Варшава буде повністю паралізована.

Причиною послужила заява глави Мін’юсту Польщі Ярослава Говина, що урядом практично підготовлений законопроект, що полегшує умови отримання ліцензій на право працювати таксистом.

Наприклад, експерти уряду впевнені, що іспит на знання розташування міських вулиць повинен канути в лету, оскільки сучасні засоби автомобільної навігації вирішують сьогодні всі проблеми такого роду, повідомляє “Солідарність”.

Аналогічні заходи торкнуться не тільки таксистів, але в цілому, представників ще приблизно 200 різних професій, доступ до яких стане значно більш відкритим. Адже законопроект передбачає скасування цілого ряду існуючих обов’язкових вимог для реєстрації.

Однак, у таксистів, які є членами профспілкових організацій, на цей рахунок власна думка. Вони впевнені, що прийняття нового закону створить занадто велику конкуренцію на ринку їх послуг, що негативно позначиться не лише на якості перевезення пасажирів, але може позбавити роботи таксистів з багаторічним стажем.

– Ми два роки брали участь у розробці законопроекту про дорожньому транспорті, який повинен вступити в силу з квітня цього року. Сподівалися, що нові правила захистять таксистів, які дозволять прибрати з польських вулиць фірми, які займаються так званою перевезенням пасажирів. У кожній європейській країні є закони, які захищають таксистів, наприклад, обмежують кількість видаваних ліцензій, регулюють їх ціну, – переконаний Венцковский.

Чи вдасться таксистам і владі домовитися стане відомо найближчим часом – через кілька днів відбудеться зустріч профспілок з головою Мін’юсту. Шеф “Солідарності” заявив, що сподівається на позитивний результат переговорів, оскільки таксистам так само не потрібні страйки, зате потрібні нормальні умови для праці.

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close