Таксі у світі

Молдавських таксистів штрафуватимуть за російську мову

Служби таксі у Кишиневі будуть оштрафовані за те, що їх співробітники спілкувалися з клієнтами російською мовою, пише газета “Панорама”. Штрафи накладені за підсумками перевірок, проведених державною інспекцією з нагляду за ринком та захисту прав споживачів.

В інспекції заявили, що останнім часом отримували багато скарг на диспетчерів та водіїв служб таксі.

Споживачі, як стверджується, скаржилися, що їм не надають інформацію державною мовою.

У зв’язку з цими зверненнями були проведені перевірки, в ході яких у роботі двох служб були виявлені порушення. Порушенням інспектори, зокрема, визнали те, що диспетчери, приймаючи дзвінки від охочих замовити таксі, вітали їх російською мовою.

Конкретний розмір штрафів визначить суд. За інформацією видання, з організацій будуть стягнуті суми від 2000 до 3600 леїв (від 170 до 300 доларів).

За конституцією Молдови статус державного має молдавська мова. У той же час основний закон визнає право інших мов (в тому числі і російської) на розвиток і функціонування на території республіки.

Це не єдиний випадок введення штрафів за використання російської мови в країнах СНД. Три роки тому штрафи за використання російської мови стали брати в Латвії. Уряд намагалося витіснити зі сфери публічного звернення російську мову.

Джерело: Голос Росії

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close