Таксі у світі

Новорічні танці цін на таксі

В період новорічних свят ставки на проїзд у таксі традиційно зростають. На цей раз розмір підвищення залежатиме виключно від апетитів перевізника – хтось збільшить вартість на 20%, хтось- на 50%, а хтось і на всі 100. І це не буде порушенням закону – чинні правові норми дозволяють їм встановлювати будь-які тарифи в залежності від апетитів.

Підвищення цін на проїзд в таксі – вже традиційний новорічний «подарунок» від таксомоторних підприємств. Як кажуть самі перевізники, тут діє базовий ринковий закон, згідно з яким попит визначає пропозицію: люди активно роз’їжджають по місту, везуть з собою подарунки і не хочуть користуватися особистим транспортом, так як тоді доведеться забути про алкоголь.

За спостереженням голови НП «Саморегулівна організація таксомоторних підприємств» Юрія Вейкова, ціни починають рости в останніх числах грудня, досягаючи максимального значення 31 грудня. «Контрольний час, коли ми можемо зрозуміти, наскільки серйозно підвищилися ціни по місту, – це нуль годин в ніч з 31-го на 1-е», – говорить він. Потім крива цін починає йти вниз, остаточно падаючи до допраздничного рівня до 10 січня.

Правда, обчислити середню величину зростання тарифів не так просто: чинне законодавство ніяк не обмежує перевізників в області ціноутворення – держава тільки контролює, щоб підприємство мало відповідну ліцензію. Наприклад, генеральний директор компанії «6000000» Олексій Евентов повідомив «Фонтанці», що підвищить ціни в ніч з 31 грудня на 1 січня у два рази. «Нам все-таки хочеться заробити», – говорить він. Його колега, генеральний директор підприємства «Таксі-Люкс» Геннадій Белозовский, каже, що остаточного рішення про підвищення ще не прийнято, але якщо воно і відбудеться, то складе не більше 20%.

На думку Юрія Вейкова, максимальне підвищення все ж складе 100%; однак, у свою чергу, за даними генерального директора «Таксі-Люкс», бували випадки, коли тарифи збільшувалися і в 3 рази. При цьому, як говорять учасники ринку, новорічна танець цін вже почалася, вказуючи на те, що, наприклад, цінник підняла компанія «6000000». Втім, сам Олексій Евентов ці дані не підтверджує, кажучи, що компанія підвищує ціни на проїзд по окремих районах і в конкретний час – наприклад, по центру, якщо там є пробки. Між тим про те, що вже почали діяти передноворічні тарифи, повідомили і в диспетчерській компанії «4000000».

Тим, хто не хоче переплачувати в період новорічних свят, не допоможе і попереднє замовлення машини: диспетчери або не приймають замовлення на 31-е число, або пропонують зробити це за підвищеними тарифами. Наприклад, якщо б кореспондент «Фонтанки» поїхав на таксі компанії «4000000» від площі Островського до станції метро «Московська» 22 грудня, то заплатив би за поїздку 550 рублів. Ввечері 31 грудня дорога буде коштувати на 300 рублів дорожче – 850; при цьому замовлення можна оформити хоч зараз. А от у компанії «777» поки не знають, у скільки обійдеться аналогічна поїздка 31 грудня (22 грудня вона буде коштувати 470 рублів), і тому поки замовити машину не можна.

До речі, деякі підприємства встановили обмеження на прийом заявок через сайт компанії: наприклад, при спробі замовити машину на порталі тих же «4000000» виходить наступне повідомлення: «У зв’язку з тимчасовим збільшенням тарифів на період новорічних свят прийом замовлень з сайту припинений з 23.12.11 по 01.01.12 Вартість поїздки можна дізнатися за телефоном 4-000-000».

Таким чином, виходить, що таксомоторний ринок живе за законами овочевого базару: кожен встановлює ту ціну на помідори або яблука, яку хоче, причому вранці він може возити за одним тарифом, а ввечері – з іншого. За словами Юрія Вейкова, виходом із цієї ситуації могло б бути підписання угоди між перевізниками про загальні принципи ціноутворення. Однак очевидно, що це може стати порушенням закону про захист прав конкуренції – у цьому можуть угледіти ознаки картелю. Так що залишається просто спостерігати за цієї новорічної танцем цін і сподіватися на чесність перевізників.

Джерело: Фонтанка.ру

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close