Таксі у світі

Петербурзькі таксисти йдуть у «тінь»

«З 1 вересня я нелегал, – каже таксист з восьмирічним стажем Михайло. – Раніше працював з диспетчерської, тепер «бомблю» і податків не плачу. Ось до чого призвели зміни в законі, що стосуються таксі».

З 1 вересня 2011 року в ФЗ № 69 «ПРО безпеку дорожнього руху» внесено зміни, згідно з якими приватний таксист повинен пройти ліцензування, покрити машину «шашечками», розмістити розпізнавальний ліхтар оранжевого кольору на даху, обладнані таксометром та видавати клієнту чек. Нелегалів очікує штраф у розмірі 5 тисяч рублів.

Не потягнули
Щоб оснастити згідно із законом свій автомобіль, таксисту потрібно витратити від 100 до 150 тисяч рублів. Більшість вирішили цього не робити. Не потягнули. Хтось пішов з ринку, хтось, як Михайло, тепер в «тіні». До 1 вересня таксисти, які мають статус індивідуальних підприємців (ІП), працювали з диспетчерськими. На своїх авто. Тепер викручуються за рахунок старої клієнтської бази. І, виходить, порушують закон. Михайло каже: – Можна було б піти в таксомоторний парк, але це рабство. Там таксисти пашуть, як гастарбайтери на маршрутках – по 16 годин на добу.

У таксистів багато питань. Приміром, як їм довезти клієнта з одного регіону в інший? Скажімо, з Петербурга в Ленобласть? Адже дозвіл на таксистскую діяльність діє тепер тільки в одному регіоні РФ. Виходить, на кордоні двох регіонів таксист повинен висаджувати клієнта і передавати його місцевим таксисту. Правда, як пояснив нам співробітник прес-служби Комітету з транспорту Дмитро Ігнатьєв, з 1 січня цей пробіл буде усунуто:
– Зараз наші юристи та обласні готують додаткова угода між Петербургом і Ленобластью, згідно з яким таксисти двох регіонів зможуть працювати на обох територіях.

Штраф замість податків
Як контролюючі органи збираються штрафувати новоявлених нелегалів?

У міському ДАІ пояснили: це буде робитися за допомогою контрольних поїздок». За нашими даними, такі акції вже проводилися, але водіїв ще не штрафували. Каральні заходи передбачені з 1 січня майбутнього року. За словами адвоката Володимира Гарнина, якщо поліцейський зуміє грамотно зняти показання з клієнта нелегального таксиста, і клієнт письмово вкаже, що давав водієві гроші за проїзд, то приватника цілком реально притягнути до адміністративної відповідальності.

Михайло каже на це:
– Так, поліцейські можуть оштрафувати. Але штраф всього 5 тисяч. І потрапити на нього ще треба примудритися. Невже державі це вигідніше, ніж якщо б я платив йому щомісяця податки, як раніше?

Як результат – таксистський ринок в Петербурзі дещо скоротився. Його миттєво заповнили гастарбайтери з південних республік. Крім того, таксомоторні фірми можуть підняти свої розцінки – при зниженні конкуренції в легальному сегменті підвищення цін дуже ймовірно.
Профспілка таксистів написав відкритий лист президентові Росії Дмитру Медведєву і прем’єр-міністру Володимиру Путіну з проханням переглянути поправки у федеральний закон № 69.

Джерело: Аргументи і Факти

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close