Таксі у світі

Жіночий погляд на нежіночу професію – таксист. Відео

У Киргизстані у представниць прекрасної статі з кожним днем стає все популярнішим робота таксиста. Кореспонденти МТРК «Мир» спробували розібратися, чи може жінка бути хорошим водієм і чому слабка половина людства обирає професію сильною.
Білий халат Жыпара Сапаева залишила в лікарні. Зміна на першій роботі закінчилася і відразу розпочалася на другий. Жыпара перевзулася в зручні черевики. У них легше тиснути на педалі, адже належить кілька годин колесити по місту, розвозячи клієнтів.

Вперше за кермо таксі вона сіла два роки тому. Зарплата лікаря невелика, навіть однією з маленькою дитиною на неї прожити нелегко. Улюбленим заняттям Жыпары з юності були машини, тому вона, не довго думаючи, перетворила хобі в професію, і тепер задоволена додатковим заробітком.

Начальство такими працівниками, як Жыпара, дорожить. Жінки-таксисти більш дисципліновані, ніж чоловіки. І від клієнтів приходять одні подяки. Такі водії і ввічливі, і правила руху дотримуються, і зайвих грошей не беруть. Тому жінкам тут готові надати особливі умови, наприклад, вільний робочий графік. Чоловіки на таке нерівність не ображаються.

Ще зовсім недавно їхати в таксі з жінкою-водієм багато клієнти відмовлялися, тому що боялися. Але потім зрозуміли, що ревнивим чоловікам простіше відправити дружину з жінкою і будь-яка мама швидше довірить їм отвезьти дітей до школи, ніж чоловікові-таксисту.

Зараз практично у кожній другій компанії, а їх у країні кілька десятків, працюють жінки-таксисти. На посаду водія частіше йдуть заміжні.

«Жінка вже не думає, вона займається жіночою або чоловічою роботою», – каже психіатр Меліс Ісаков.

Сьогодні Жыпара привезе улюбленому синові солодощів, адже у мами свято. Днями в республіці вирішили підняти на пів долара ціни за проїзд у таксі, а це значить, що збільшаться і заробітки водіїв. І, може бути, жінок, охочих сісти за кермо таксі, стане більше.

Джерело: МТРК “Світ”

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close