Таксі у світі

Дитяче крісло в таксі – необхідно?

У Росії заборонено перевозити дітей до 12 років без утримуючих пристроїв і таксі не виняток. Але зобов’язати автопарки обладнати свої автомобілі спеціальними кріслами неможливо. За даними соцопитування ВЦВГД, проведеного в липні 2011 року, у таксі в автокріслах своїх чад возять лише 15% батьків. При цьому кожен четвертий дорослий дитини взагалі не пристібає, а 42% користуються штатним ременем безпеки, який не тільки не захищає, але може серйозно покалічити маленького пасажира.

Заборона перевозити дітей до 12 років без утримуючих пристроїв з’явився п’ять років тому у зв’язку з тим, що кількість загиблих та постраждалих у ДТП дітей-пасажирів стало набувати масштабів катастрофи, а дитячі автокрісла в 80% випадків допомагають уникнути трагедії. Але таксисти ігнорують ці правила. В столиці з 1 вересня займатися таксоперевезеннями можуть тільки авто, отримали дозвіл у департаменті транспорту Москви. Начальник управління таксомоторних перевезень Ігор Ездаков, відповідальний за видачу дозволів на перевезення, пояснив «МН», що при видачі дозволів наявність в машині дитячого крісла за законом не вимагається. «Це зона відповідальності водія», – сказав він.

Якщо маленький пасажир авто не пристебнутий, штрафують водія, і таксисти від відповідальності не звільняються. Однак як правило всі штрафи таксисти перекладають на плечі пасажирів. В транспортній компанії «956» (мінімальний тариф 500 рублів, доплата за дитяче крісло – 150 руб.) диспетчер після оформлення замовлення не змогла гарантувати, що машину подадуть з утримуючим пристроєм. Оператор попередила, що в разі перевірки автоінспектором на наявність крісла 500 руб. штрафу доведеться заплатити клієнту.

В одних компаніях чесно зізнаються, що у них немає спецсидений для дітей, як, наприклад, в City Taxi. Диспетчери інших таксопарків заздалегідь попереджають клієнтів, якщо не змогли знайти машину з утримуючим пристроєм. «Замовлення таксі з дитячим кріслом оформляється за чотири години до часу подачі машини, – розповіла диспетчер «Міського таксі». – У нас є крісла для дітей від 3 до 12 років. Їх ставлять тільки в Ford Mondeo. Поїздка розраховується за тарифами бізнес-класу (650 руб./год). Якщо наша компанія не може надати клієнту автокрісло, ми попереджаємо про це заздалегідь».

Диспетчер «Нового жовтого таксі» (мінімальне замовлення 400 руб., автокрісло безкоштовно) не змогла назвати ні фірми, ні виробників дитячих крісел, які вони надають своїм клієнтам. Дітей вони возять з трирічного віку, а замовляти машину з кріслом треба години за три. «Таксисти самі купують автокрісла, це не власність компанії, – пояснили в «Новому жовтому таксі». – Крісел у нас мало, тому потрібно час, щоб знайти вільну машину, обладнану таким пристроєм».

У компанії «Ангел» (мінімальний тариф 250 руб., доплата за крісло 100 руб.) спробують знайти машину з сидінням для дитини-пасажира за дві години. Відразу двох дітей в одну машину посадити не можна, такої кількості крісел у таксистів немає.

Різноманітність і кількість автокрісел є в автопарках, які спеціалізуються на перевезенні дітей. Але таких «дитячих» таксопарків у столиці мало, тому планувати поїздку і замовляти машину треба за добу і більше. Наприклад, в «Жіноче таксі» (мінімальне замовлення 600 руб., автокрісло безкоштовно) є крісла для всіх віків. У «Дитячому таксі» (мінімальне замовлення 500 руб., крісло безкоштовно) диспетчер запевнила, що вони надають спецсиденья не китайські, а німецькі та італійські. «Ми перевозимо дітей згідно з правилами, тому за дитяче крісло у нас немає доплат. Дитина в машині – такий самий пасажир. Він має право займати окреме місце», – пояснила оператор.

У «Дитячому таксі Головино» (мінімальне замовлення 600 руб., доплата за друге крісло 200 руб.) діти – головні пасажири, а дорослі лише їх супроводжують. Для маленьких клієнтів створені всі умови. У машині ніхто не курить. Після кожної поїздки салон дезінфікується з допомогою кварцової лампи. Дітям крутять мультфільми на портативному DVD. У салоні є вологі серветки, памперси, паперові пакети на різні випадки. Водії вміють правильно користуватися автокрісла, вони стрессоустойчивы до дитячого плачу і кричу, так як з ними займаються психологи.

«Ситуація з таксі для дітей-пасажирів знаходиться в жалюгідному стані, – вважає директор «Дитячого таксі Головино» Олексій Карсаков. – У великих таксопарках майже немає утримуючих пристроїв. Батькам доводиться перевозити дітей на руках, пристібати штатними ременями безпеки і піддавати життя дітей небезпеки».

Джерело: Московські новини

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close