Cartoons

За угон автомобіля – реальний термін


У Державну думу буде внесено поправки до Кримінального кодексу РФ, згідно з якими викрадення автомобіля планується прирівняти до розряду особливо тяжких злочинів.За угон автомобіля - реальний термін
У Державну думу буде внесено поправки до Кримінального кодексу РФ, згідно з якими викрадення автомобіля планується прирівняти до розряду особливо тяжких злочинів.
Ініціатором розробки і автором документа став перший заступник голови думського комітету з конституційного законодавства і держбудівництва В\’ячеслав Лисаков. «Мною вже підготовлені поправки, значно посилюють відповідальність – 5-7 … до 15 років, в залежності від діяння – з погрозою, без загрози, із застосуванням насильства, у складі групи », – зазначив він. Таке рішення депутат пояснив тим, що зараз судді часто дають викрадачам умовний термін, між тим як це є «кримінальним бізнесом».

За словами Лисакова, якщо угон транспортного засобу буде визнаний тяжким злочином, суди не зможуть «роздавати» умовні терміни направо-наліво. Для цього потрібна буде аргументація: троє дітей, паралізований близький родич і т.п. Планується, що законопроект буде прийнятий вже на цій сесії.

Нагадаємо, що навесні поточного року в Державній думі вже вели розмову про те, щоб статтю 166 з Кримінального кодексу взагалі виключити, тому що вона дозволяє суддям виносити занадто м\’яке покарання. Згідно з цією статтею, викрадення транспортних засобів нібито не має на увазі подальшу продаж або розбір на запчастини. На практиці ж у 100% випадку викрадена машина або продається, або розбирається. Якщо, звичайно, викрадача не вдалося спіймати на гарячому.

Однак не варто думати, що посилення покарання зможе звести нанівець кількість викрадень. Поліція закликає автовласників піклуватися про своїх транспортних засобах – установка сигналізації на авто, як правило, сприяє їх збереженості.

Related Articles

Залишити відповідь

Back to top button
Close
Close