Москвичів за місяць оштрафували більше, ніж за весь 2011-й

Автоінспекція учинила справжні жнива, виписавши за місяць більше штрафів, ніж за весь попередній рік. Основним порушенням, проти якого ополчилися московські даїшники, стала неправильна парковка, повідомляє «Российская газета».
Боротьба велася, в основному, засобами автоматичного контролера «Паркон» – у використанні нового відеофіксатори лідирують Санкт-Петербург, Татарстан, Краснодарський край, Московська і Ленінградська області. Однак повністю автоматична система – не тільки помічати порушення, але і виписує штрафи – існує поки тільки в Москві; за добу вона оформляє більше 8000 штрафів.
Москвичів за місяць оштрафували більше, ніж за весь 2011-йАвтоінспекція учинила справжні жнива, виписавши за місяць більше штрафів, ніж за весь попередній рік. Основним порушенням, проти якого ополчилися московські даїшники, стала неправильна парковка, повідомляє «Российская газета».
Боротьба велася, в основному, засобами автоматичного контролера «Паркон» – у використанні нового відеофіксатори лідирують Санкт-Петербург, Татарстан, Краснодарський край, Московська і Ленінградська області. Однак повністю автоматична система – не тільки помічати порушення, але і виписує штрафи – існує поки тільки в Москві; за добу вона оформляє більше 8000 штрафів.

Незважаючи на вражаючу цифру, експерти, опитані Autonews, переконані, що подібні «кавалерійські наскоки» не дадуть довгострокового позитивного результату: «Облави з« Паркон »по-справжньому не допоможуть», – заявив координатор руху Сині Відерця Петро Шкуматов, – «Давайте порахуємо : всередині Садового кільця, говорячи грубо, близько 200 000 паркувальних місць – це коли всі стоять один у одного на головах. Припустимо, що 100 000 автомобілів паркується з порушеннями. Виходить, що 800 штрафів в день це менше 1%. Такими темпами у автовласників виробляється фаталістичне ставлення до штрафів – «на кого бог пошле». Вихід тут тільки один: будівництво платних парковок в центрі столиці. Якщо у людини буде вибір – заплатити сто за паркування або крупний штраф, ситуація зміниться ».
З ним згоден віце-президент Колегії правового захисту автовласників Володимир Александров: «Що бентежить: водії не могли ж за місяць порушити більше, ніж за весь попередній рік. Значить, статистика тенденциозна. Швидше за все, просто був проведений «місячник» полювання на погано припарковані автомобілі. Що це дасть у перспективі? Рівним рахунком нічого. Я говорив вже і повторюся: якщо у автомобіліста буде можливість припаркуватися за правилами, то ніхто не полізе на газон, а проте масового будівництва парковок у центрі щось не видно ».
Відзначимо, що боротьба з недбало припаркованим транспортом стала одним із пріоритетних завдань міської влади: у середині серпня Московський департамент транспорту вніс на обговорення проект, що встановлює підвищену плату за евакуацію неправильно припаркованих автомобілів. На думку фахівців департаменту, ця ініціатива повинна вбити відразу двох зайців: закликати до порядку тих водіїв, кого недостатньо мотивують зрослі штрафи, і підштовхнути приватних підприємців до повсюдного будівництва платних парковок.
Однак москвичі поки ігнорують навіть існуючі стоянки, воліючи кидати машини, де попало: «Близько шести тисяч автомобілів не мають законного місця для паркування кожен робочий день», – заявили експерти консалтингової компанії Cushman & Wakefield, зазначивши, що автомобілісти уникають платних парковок, побудовані на територіях офісних будівель і торгових центрів. На подібну стоянку заїжджає один автомобіль з п\’яти-шести, інші паркуються з порушеннями – наводить дані експертів «Газета.ru».
Нагадаємо, що в липні столична автоінспекція виписала близько 50 тисяч штрафів на загальну суму в 150 мільйонів рублів – одним з основних порушень стала якраз неправильна парковка. При цьому представники автоінспекції підкреслюють, що ці дані отримані тільки з автоматичних систем фіксації порушень – камер і «Паркон» – і не враховують штрафи, виписані інспекторами, що називається, вручну. Всього ж за шість місяці 2012 року автоматичні комплекси розіслали автовласникам 1156000 «листів щастя».

Related Articles

Залишити відповідь

Back to top button
Close
Close