Як будуть конфісковувати автомобілі

Минулого тижня начальник ГИБДД Росії Віктор Нілов поділився з громадськістю своїм баченням подальшої «профілактики керування транспортними засобами в стані сп\’яніння». Пропоновані ним заходи будуть поширюватися тільки на тих водіїв, які не перший раз трапляються за кермом у нетверезому вигляді. А кількість подібних рецидивістів зростає з року в рік – якщо в 2011-му було затримано 9700 «повторніков» (на 11,4% більше, ніж у 2010 році), то за перше півріччя 2012-го – вже 5,2 тисячі.
Як будуть конфісковувати автомобіліМинулого тижня начальник ГИБДД Росії Віктор Нілов поділився з громадськістю своїм баченням подальшої «профілактики керування транспортними засобами в стані сп\’яніння». Пропоновані ним заходи будуть поширюватися тільки на тих водіїв, які не перший раз трапляються за кермом у нетверезому вигляді. А кількість подібних рецидивістів зростає з року в рік – якщо в 2011-му було затримано 9700 «повторніков» (на 11,4% більше, ніж у 2010 році), то за перше півріччя 2012-го – вже 5,2 тисячі.
Генерал-лейтенант поліції пропонує бити подібних порушників рублем – збільшивши для них розмір страхування обов\’язкової цивільної відповідальності – і карати медициною, шляхом постановки на облік у наркологічних диспансерах. «Деякі трапляються на п\’янці мало не кожен день, накопичуючи терміни позбавлення прав на багато років вперед. Фактично це вже хворі люди », – зазначив Нілов.

Щоб інспекторам зручніше було відловлювати п\’яних водіїв, начальник Державтоінспекції вважає за необхідне узаконити так звані «суцільні перевірки на тверезість» – простіше кажучи, зобов\’язати водіїв дути в трубочку – причому, без понятих та протоколу.
Однак, незважаючи на всю «драконове» пропонованих заходів, експерти, опитані Autonews, сходяться на думці, що вони навряд чи дадуть ефект – і при цьому вельми сумнівні з точки зору законодавства.
Так, наприклад, координатор руху \”Товариство синіх відерець\” Петро Шкуматов впевнений, що «штрафного» підвищення вартості ОСАГО буде досить легко уникнути: «Це не буде працювати. Вірніше, не буде працювати, якщо ОСАГО залишиться прив\’язане до машини, а не до конкретного водія. Ну, будуть люди просто купувати «безлімітні» поліси, і все. Ми, наприклад, пропонуємо більш радикальний і, в той же час, дієвий спосіб: ввести особистісний «коефіцієнт порядності» для кожного водія: попався на порушенні – без різниці, п\’яним або ще якось – плати за страховку більше, тому що ймовірність страхового випадку при такій ризикованій манері їзди вище. А ось для «безпечних» водіїв поліс повинен коштувати дешевше. Сьогодні у нас виходить ситуація, коли добропорядні громадяни, фактично, платять за лихачів. Що стосується другого пункту, то це сумне непорозуміння. Ну, поставлять на облік – і що? Люди, які раз за разом сідають за кермо п\’яними, як правило, маргінальні – їм не звикати ».
З ним солідарний і віце-голова Руху автомобілістів Росії Леонід Ольшанський: «Потрібно уважно вчитуватися в назву самого закону« Про обов\’язкове страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів ». І пам\’ятати, що Конституційний суд Росії заборонив робити вінегрет із власника транспортного засобу і власника ТЗ. Так що ця пропозиція просто незаконно – і є спробою під слушним приводом набити сейфи страхових компаній. Що ж до диспансерів, то – відповідно до Конституції РФ – всі люди рівні. І абсолютно незрозуміло, чому п\’яних автомобілістів потрібно ставити на облік, а тих, хто регулярно влаштовує, наприклад, бешкети в ресторанах – ні. А відмова від понятих при огляді – це пряма дорога до волюнтаризму. Крім того, це також багаторазове порушення російського законодавства. Відповідно до Кодексу про адміністративні правопорушення, відповідальність настає лише за відмову водія проходити медичний огляд. А зовсім не за небажання дути в трубочку. Тим більше, ці трубки схильні змінювати свої свідчення в залежності від наявності у водія пародонтозу, цукрового діабету і так далі ».
Зазначимо, що обговорювані заходи – далеко не самі круті із запропонованих чиновниками для боротьби із зеленим змієм, який охопив російських водіїв. Перший заступник голови думського Комітету з конституційного законодавства і держбудівництва В\’ячеслав Лисаков пішов ще далі – і запропонував позбавляти прав довічно, а разом з правами відбирати і машину.
Ця ініціатива депутата викликала цілу бурю коментарів на авто-форумах. Депутата звинувачували в незнанні простих реалій життя: адже п\’яний водій може керувати машиною за дорученням, а, значить, покараним виявиться ні в чому не винний господар транспортного засобу. Autonews звернувся за роз\’ясненнями безпосередньо до В\’ячеслава Лисакова:
«Це один з обговорюваних варіантів покарання. Його реалізація буде можливо тільки тоді, коли повернуться старі нормативи оцінки стану алкогольного сп\’яніння. Бо абсолютного нуля, який потрібно зараз, немає ніде – ні в космосі, ні в лабораторії. Це не запрошення випити – прошу процитувати мене дослівно. До речі кажучи, перш за все я пропоную ввести кримінальну відповідальність – для тих, на кого не діють нинішні адміністративні 15 діб. А таких людей багато, і у них накопичуються гігантські терміни позбавлення – 20-50 років. Так що саме над можливою кримінальною відповідальністю я пропоную задуматися всім – і перш за все п\’яничка.
Що стосується позбавлення автомобіля, то вилучати транспортний засіб необхідно через суд, після чого воно має бути реалізоване. Частина грошей, можливо, повинна бути передана родині порушника.
Що стосується довіреності – і питань, пов\’язаних з нею: сьогодні, з введенням «листів щастя», інститут продажів автомобілів за дорученням практично помер. Тому – в чиїх руках може виявитися довіреність на автомобіль? Тільки у знайомого, друга – тобто, людину, якій довіряють. При цьому пияцтво за кермом у нас приховувати не прийнято – навпаки, цим хизуються. Так що, власник машини, швидше за все, прекрасно знає про звички свого друга. Таким чином, вони обидва несуть відповідальність – один не повинен пити, а інший повинен розуміти, кому саме він довіряє джерело підвищеної небезпеки ».

Related Articles

Залишити відповідь

Back to top button
Close
Close