Вчені на порозі геніального відкриття: \”незабруднювальний\” автомобіль


Волого-і пило-відразливі покриття не для кого не новина, але ефективне їх використання на автомобілях обмежено недовговічністю їх властивостей, які втрачаються при інтенсивному використанні транспортного засобу. Проте, ученим департаменту інженерної хімії Ейндховенського університету вдалося вирішити цю проблему. Як повідомляє сайт autoua.net, удосконаливши існуючі волого-відразливі покриття, вони створили такий матеріал, який здатний справлятися з поставленими завданнями протягом значно довшого часу.Вчені на порозі геніального відкриття: "незабруднювальний" автомобіль
Фахівці Ейндховенського університету (Голландія) винайшли нове покриття, відразливе протягом тривалого терміну не тільки воду, але і бруд. Протягом 5-8 років технологія буде адаптована до промислового застосування, що дозволить використовувати її на автомобілях.

Волого-і пило-відразливі покриття не для кого не новина, але ефективне їх використання на автомобілях обмежено недовговічністю їх властивостей, які втрачаються при інтенсивному використанні транспортного засобу. Проте, ученим департаменту інженерної хімії Ейндховенського університету вдалося вирішити цю проблему. Як повідомляє сайт autoua.net, удосконаливши існуючі волого-відразливі покриття, вони створили такий матеріал, який здатний справлятися з поставленими завданнями протягом значно довшого часу.

Оскільки молекулярні групи нано-частинок, що входять до складу звичайних покриттів, легко пошкодити при контакті з обробленою поверхнею, фахівці університету додали до складу спеціальні хімічні групи, які назвали «стеблами». При пошкодженні верхнього шару покриття «стебла», розташовані нижче, заповнюють утворилися порожнини, зберігаючи зовнішній вигляд і захисні властивості. Іншими словами, вченим вдалося створити покриття, здатне в найближчому майбутньому утримувати в чистоті, не вимагає зусиль по її підтримці, практично будь-які пристрої, у тому числі і автомобілі, мобільні телефони, комп\’ютерну техніку та інше обладнання. Представники університету прогнозують, що вартість нового покриття не перевищить ціни на існуючі захисні покриття.

Related Articles

Залишити відповідь

Back to top button
Close
Close