ПСТУ

Професійна спілка таксистів України

  Розбір прийнятих поправок в закон про таксі

  Раздел: Дата публикации: 7-05-2012, 15:28
  Розбір прийнятих поправок в закон про таксі10 квітня Державна Дума прийняла поправки в закон про таксі у другому читанні, але тільки сьогодні був опублікований текст законопроекту з урахуванням прийнятих поправок. Зміст законопроекту більше не буде змінюватися (у третьому читанні можна вносити тільки редакційні правки). Тому, якщо не буде ексцесів, він буде прийнятий саме в нинішньому вигляді.
  Дозволена оренда і навіть більше
  В офіційному повідомленні Держдуми про прийняття поправок була фраза, з якої випливало, що отримати дозвіл можна тільки за договором оренди, укладеним до 1 травня 2011 року. Це помилка, і оренда автомобілів для таксі повністю і беззастережно дозволена. Більш того, IP зможуть отримати дозвіл на перевезення навіть за генеральним дорученням, виданої фізичною особою!

  Чотири документа в обмін на дозвіл
  Порядок отримання дозволу значно спрощується. Після вступу поправок в силу подати заяву можна буде за допомогою регіонального порталу державних послуг. Для отримання дозволу буде достатньо всього 4 документів:
  1. Заяви.
  2. Копії документа, що посвідчує особу заявника (представника заявника).
  3. Копії свідоцтв про реєстрацію транспортного засобу.
  4. Копії договору лізингу або договору оренди або генеральної довіреності.
  Список є вичерпним і регіональні влади не можуть його розширювати. Більше того, регіональна влада взагалі не можуть жодним чином змінювати порядок подачі заяви, прибираючи або додаючи якісь норми і вимоги.

  Відвезти в інший регіон можна
  Будуть спрощені і перевезення між регіонами. Відвезти пасажира в сусідній регіон можна буде навіть якщо між регіонами не укладено окремі угоди. Головне щоб адреса подачі перебував у тому регіоні, в яких було видано дозвіл.
  Разом з тим, повторне порушення правил перевезення між регіонами буде приводом для анулювання ліцензії.

  Відмови тільки мотивовані
  Відмовити у видачі ліцензії можна тільки в разі надання недостовірних відомостей. Притому, відмовляючи у видачі дозволу уповноважений орган зобов'язаний докладно пояснити, з якої причини це робиться. Така міра повинна виключити ситуації, коли органи місцевої влади «настійливо рекомендують» звернутися в якусь конкретну юридичну фірму для допомоги в отриманні ліцензії, невмотивовано відмовляючи заявникам, які звертаються безпосередньо, як це відбувається зараз в деяких регіонах.

  Вимоги до автомобілів
  Приємні зміни чекають і в частині вимог до автомобілів. Із закону виключений пункт про проходження техогляду кожні 6 місяців. А таксометр, який спочатку планували замінити на «пристрій, що виконує функцію таксометра», все ж потрібно. Але тільки якщо плата за використання таксі визначається за часом і (або) фактичному пробігу. У разі використання фіксованих тарифів таксометр не потрібен.

  Одне авто - один дозвіл
  І ще два, менш значних змін. По-перше, знизиться мінімальний стаж для водіїв таксі, замість п'яти років (або підтверджених трьох) тепер достатньо всього лише трьох. По-друге, за новим законом на один автомобіль може бути видано лише один дозвіл. Нагадаємо, що дозволи видаються на конкретний автомобіль конкретній юридичній особі або ВП. Мабуть, це обмеження було додано, щоб компанії не змогли йти від сплати податків, виводячи штатних за фактом водіїв за штат.

  Таксометр і єдиний колір у 2013 році
  Після вступу в силу цього Федерального закону вимогу за кольором кузова, якщо воно було встановлено регіональною владою, та встановлення таксометра не буде діяти до 1 січня 2013 року. Так же до 30 червня 2012 року буде заморожено дію статті 12.3 КоАП (відсутність дозволу на перевезення пасажирів легковим таксі). Втім, статті 12.4 і 12.5 (незаконна установка ліхтаря або Кольорографічні схеми таксі, управління авто з незаконно встановленими ліхтарем або Кольорографічні схеми таксі) будуть продовжувати діяти.
  Виходить, що возити пасажирів без дозволу буде можна, але робити це з ліхтарем на даху або Кольорографічні схеми на бортах - ні.
  Крім того, нагадаємо, що до набрання чинності цього законопроекту (а йому ще належить пройти третє читання, Рада Федерації і президента) штраф за перевезення пасажирів без дозволу діє. І згідно вступає в силу вже 13 квітня поправкам в ПДД, зажадати пред'явити дозвіл (і відповідно оштрафувати за його відсутність) зможе будь-який інспектор ГИБДД.
  Втім, навіть після вступу в силу цього законопроекту, займатися візництвом без дозволу, ліхтаря і шашечок буде чревато покаранням. В рамках рейдів УБЕЗ таксистів ловлять за порушення статті 14.1 КоАП (здійснення підприємницької діяльності без державної реєстрації або без спеціального дозволу), який продовжить діяти. Поправки в закон про таксі заморожують статтю з покаранням за відсутність дозволу, а не вимога його мати.

  Оновлення: розгляд законопроекту в третьому читанні призначено на цю п'ятницю 4 травня.
  4 травня: закон прийнятий в третьому читанні!
  скачать dle 10.5фильмы бесплатно
  Поправки в закон про таксі вступили в силу

  Поправки в закон про таксі вступили в силу

  ПроТаксі вже проводив детальний розбір прийнятих поправок в закон про таксі. Єдине, що необхідно уточнити: технічний огляд транспортного засобу, що використовується в якості таксі, все ж таки доведеться проходити раз на півроку....

  Національна рада таксі

  Національна рада таксі

  Захищати права чесних перевізників будуть не тільки юристи, а також створена Національна рада таксі...

  Таксі в Свердловській області повинні бути тільки жовтого кольору

  Таксі в Свердловській області повинні бути тільки жовтого кольору

  Вчора, на законодавчих зборах в Свердловській області, було прийнято рішення, в якому йде мова виключно про зміни, що стосуються перевезення на таксі. Новий закон «Про організацію на території Свердловської області регулярних...

  Держдума пом'якшила вимоги до таксі

  Держдума пом'якшила вимоги до таксі

  За словами першого заступника голови профільного комітету Держдуми з конституційного законодавства і держбудівництва В'ячеслава Лисакова (ЕР), у багатьох населених пунктах для таксі встановлена фіксована вартість оплати таксі, в...

  В Росії до 1 липня таксисти можуть їздити без відповідного дозволу.

  В Росії до 1 липня таксисти можуть їздити без відповідного дозволу.

  До таксистів Росії поблажливо ставиться Президент Дмитро Медведєв. За нелегальне візництво їх будуть карати після 1 липня 2012 року. Таксистам дозволено працювати крім свого власного транспорту ще й на орендованому. Таксометри...

Оцените работу движка

image
image
image
image
Мета сайту

Метою Профспілки є здійснення представництва та захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів Профспілки.
Ключевые слова

новости, по, шаблоны

«    Декабрь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
SLEEK, автор: . .