Автоновини

Прогноз експертів. COVID-19 пересадить українців на особисті авто?

На щастя карантин поступово закінчується: відкриваються літні майданчики кафе і ресторанів, торгові центри, багато компаній та установи відновлюють роботу. Також поетапно громадський транспорт починає функціонувати в колишньому режимі. Однак фахівці попереджають, що розслаблятися рано – ризик зараження в трамваях і тролейбусах буде вище, ніж в особистому авто. Це очевидний факт, адже смертельний вірус нікуди не зникне. Ситуація вплине на попит на індивідуальні засоби пересування. Такий висновок можна зробити аналізуючи ситуацію на ринках США, Азії і Європи. Навіть найбільші борці з екологією і прихильники міського транспорту з сусідніх країн пересідають на особисті автомобілі. У випадку з Україною необхідно виділити кілька моментів:

  • В пост-карантинний час збільшиться імпорт і продаж уживаних машин, адже покупка автомобіля перестане бути розкішшю і переросте в необхідність. Адже куди безпечніше один раз продезинфікувати салон і більше не турбуватися про можливе зараження. Погодьтеся, ви ніколи не зможете бути повністю впевненим у тому, хто до вас користувався послугами таксі або їхав у громадському транспорті.
  • Офіційні дилери почнуть пропонувати кредити на машини під низькі відсотки, а ті, хто не можуть дозволити собі нове авто, придбають старий транспортний засіб. Під час карантину ця функція була недоступна, тому що сервісні центри МВС не функціонували.
  • Дуже ймовірно, що в країні впаде попит на таксі, зате сервіси оренди авто стануть користуватися популярністю.
  • Якщо на дорогах збільшиться кількість машин, це негативно позначиться на трафіку. Як наслідок – пробки стануть нормальним явищем у всіх містах і не тільки в годину-пік.

У зв'язку з таким неоптимістичним прогнозом, радимо заздалегідь підготуватися до змін на ринку і на дорогах. Але в сучасних реаліях краще вберегти себе і пересісти на будь-який індивідуальний транспорт, будь то машина, мотоцикл, скутер або навіть велосипед, ніж поповнити ряд тих, що заразився коронавірусом.

  • Теги:
  • коронавирус

Related Articles

Back to top button
Close
Close