Таксі у світі

Bolt ухилявся від сплати податків в Естонії, а тепер просить допомоги у держави

Голова фінансової комісії Рійгікогу Кокк, коментуючи відправлену уряду фірмою Bolt прохання про отримання кредиту в 50 мільйонів євро, сказав, що фірмі Bolt насамперед треба подивитися в дзеркало і запитати себе, чи вона була чесним і законослухняним платником податків.

“Держава, безумовно, підтримає своїх підприємців в скрутну хвилину, – сказав Кокк. – З цією метою уряд розробив пакет заходів, який вже був схвалений фінансової комісією і, будемо сподіватися, буде схвалений Рійгікогу на наступному тижні. У той же час попередньою умовою отримання підтримки є чесна і законослухняна діяльність”.

У форумі таксі: Bolt (Україна) – відгуки водіїв таксі

Фірма Bolt написала, що їх оборот впав на 85 відсотків і підприємство потребує кредит у 50 мільйонів євро, але кредитну стелю Kredex становить п’ять мільйонів євро. Кокк не виключив, що деякі компанії також зможуть отримати більший кредит від держави, ніж передбачено в пакеті допомоги, держава також може придбати частку в деяких компаніях.

“Однак у випадку з Bolt виникає питання, чи може держава довіряти компанії, яка досі намагалася ухилитися від сплати податків. Bolt роками намагався ухилитися від вимог і зобов’язань Закону про громадському транспорті, – сказав Кокк.

На початку цього року Bolt був звинувачений в тому, що велика частина водіїв Bolt не виконують вимог законодавства. На ці закиди керівник служби Bolt зв’язків з урядами країн Балтії та Скандинавії Сандра Сярав відповіла:

“Ми намагаємося бути як можна більш законослухняними, але якщо закон стає занадто жорстким, якщо він накладає зобов’язання, яких не повинно бути у постачальника послуг інформаційного суспільства, то ми по-своєму спробуємо боротися з ним”, – згадав Кокк.

Читайте також: Таксі в Telegram: відкритий чат таксистів України

Він також нагадав, що засновники Bolt в 2017 році вирішили зареєструвати свої компанії в Латвії, а в попередньому фінансовому році збиток Bolt склав 60 мільйонів євро.

“Наша мета – підтримати законослухняних підприємців, але у випадку з Bolt попереднє поведінка і ставлення викликають багато питань. Якщо б я особисто міг вибирати, підтримати компанію начебто Tallink або компанію, яка вибірково дотримується законів, то, звичайно, я б підтримав Tallink. Я рекомендую Bolt перш, ніж просити грошей, подивитися в дзеркало і запитати себе: вів я себе досі етично і заслуговую такої підтримки”, – сказав Кокк.

“Можливості для підтримки діяльності компанії обов’язково повинні бути розглянуті, але необхідною умовою для цього може бути також зміна нинішнього ставлення Bolt. В секторі таксоперевозу повинна бути забезпечена добросовісна конкуренція і законослухняність”, – прокоментував голова фінансової комісії.

Джерело

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close